Znajdziesz nas też tutaj:
fot. cracovia-hokej.pl

Transfery

Csamangó także zostaje w Krakowie. Roczny kontrakt czeskiego napastnika

Kadra Comarch Cracovii na sezon 2022/2023 zaczyna powoli nabierać kształtów. Kolejnym hokeistą, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu z „Pasami” jest Štěpán Csamangó. Podobnie jak poprzedni zawodnicy, którzy poczynili taki krok, parafował on umowę obowiązującą przez najbliższy sezon.

Štěpán Csamangó po raz pierwszy zawitał do Krakowa w 2018 roku, z miejsca stając się jedną z kluczowych postaci zespołu. Następnie zaliczył roczny rozbrat z „Pasami”, przenosząc się do węgierskiego UTE. Do grodu Kraka powrócił w 2020 roku, choć nie odgrywał już takiej roli jak wcześniej. 27-latek dobrze spisuje się jednak jako gracz niższych formacji, toteż w dalszym ciągu będzie on przywdziewał biało-czerwone barwy.

W zeszłym sezonie Csamangó wraz ze swą ekipą wywalczył Puchar Kontynentalny oraz sięgnął po Puchar Polski. W sezonie zasadniczym PHL wystąpił w 35 meczach, zdobywając po 7 goli i asyst. W fazie play-off zagrał w 5 play-offowych spotkaniach z GKS-em Tychy, zapisując przy swym nazwisku jedną asystę.

Wcześniej na dalsze reprezentowanie Comarch Cracovii zdecydowali się Damian Kapica, Erik Němec oraz Aleš Ježek. Umowy wymienionych zawodników są ważne przez najbliższy sezon. Nie jest także tajemnicą, iż prezes Janusz Filipiak kusi dobrymi ofertami finansowymi hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły