zklepy.pl
Image default

Czas na „Lwy”! Przed GieKSą mecz numer dwa

GKS Katowice nie zdobył punktu w debiutanckim meczu rozegranym w ramach Champions Hockey League, lecz miejscowi hokeiści mogą chodzić z podniesionymi głowami. Dziś o 18.00 na Jantorze skrzyżują oni kije z ZSC Lions.

Kibicom, którzy nie śledzili czwartkowych zmagań, przypomnijmy że triumfator Champions Hockey League po 40 minutach był bliski kompromitacji i porażki w premierowym meczu z GKS-em Katowice. Możemy śmiało stwierdzić, iż w pierwszych dwóch tercjach rozegranych przez podopiecznych Jacka Płachty oglądaliśmy najbardziej dojrzały i pewny siebie hokej w historii występów polskich klubów w CHL.

Niestety, było pięknie jak nigdy, a skończyło się… jak zawsze. Gracze Rögle BK w trzeciej tercji natychmiast zajęli się odrabianiem strat, triumfując ostatecznie 5:4. Liczymy jednak, iż dziś czeka nas nie mniej emocji w pojedynku GieKSy z ZSC Lions.

O ile w szatni ekipy z Ängelholm nie brakowało młodych graczy na dorobku, tak Szwajcarzy postawili na wyjadaczy pełną gębą. Szatnia ZSC naszpikowana jest reprezentantami swego kraju, a wielu z nich miało okazję do występów za oceanem.

Doskonale znany polskim kibicom powinien być Šimon Hrubec. Czeski bramkarz przez lata współdzielił szatnię HC Oceláři Trzyniec z Aronem Chmielewskim i był jednym z najlepszych golkiperów we współczesnej historii „Stalowników”.

Głośnych nazwisk nie brakuje również w obronie. Jeszcze w zeszłym sezonie NHL regularnym obrońcą Columbus Blue Jackets był Dean Kukan. Przeszło 500 meczami w najlepszej hokejowej lidze świata może pochwalić się Yannick Weber, który strzegł barw Montreal Canadiens, Vancouver Canucks, Nashville Predators i Pittsburgh Penguins. W defensywie znajdziemy także brata Matiasa Lehtonena – Mikko – który podobnie jak Kukan, także był związany z „Niebieskimi Kurtkami”.

„Lwy” mają kim postraszyć w ataku. Sven Andrighetto, Lucas Wallmark, Alexandre Texier – wszyscy do niedawna występowali jeszcze za oceanem, gdzie zebrali ogromny bagaż doświadczenia. Wallmark to wieloletni zawodnik Carolina Hurricanes (po raz ostatni w NHL w sezonie 2020/2021 z Florida Panthers), Andrighetto to jeden z najpopularniejszych szwajcarskich hokeistów za sprawą występów dla Canadiens czy Avalanche, a Texier to nadzieja francuskiego hokeja, która zanotowała obiecujący sezon dla Blue Jackets.

Czego możemy spodziewać się po dzisiejszym pojedynku? Lions posiadają zdecydowanie bardziej doświadczoną kadrę niż Rögle BK, o lekceważeniu katowiczan nie może być więc mowy. Jeżeli GieKSa ponownie wyjdzie na lód bez kompleksów na tle wyżej notowanego rywala, to może czekać nas kolejne pasjonujące widowisko.

Najnowsze artykuły

PILNE! CHL w sezonie 2023/24 bez klubu z PHL!

Mikołaj Pachniewski

Kto zagra w europejskich pucharach? PZHL podjął uchwałę

Mateusz Pawlik

GKS Katowice porażką pożegnał się z CHL

Mikołaj Pachniewski

Zostaw komentarz