Znajdziesz nas też tutaj:

CHL

Czas na „Lwy”! Przed GieKSą mecz numer dwa

GKS Katowice nie zdobył punktu w debiutanckim meczu rozegranym w ramach Champions Hockey League, lecz miejscowi hokeiści mogą chodzić z podniesionymi głowami. Dziś o 18.00 na Jantorze skrzyżują oni kije z ZSC Lions.

Kibicom, którzy nie śledzili czwartkowych zmagań, przypomnijmy że triumfator Champions Hockey League po 40 minutach był bliski kompromitacji i porażki w premierowym meczu z GKS-em Katowice. Możemy śmiało stwierdzić, iż w pierwszych dwóch tercjach rozegranych przez podopiecznych Jacka Płachty oglądaliśmy najbardziej dojrzały i pewny siebie hokej w historii występów polskich klubów w CHL.

Niestety, było pięknie jak nigdy, a skończyło się… jak zawsze. Gracze Rögle BK w trzeciej tercji natychmiast zajęli się odrabianiem strat, triumfując ostatecznie 5:4. Liczymy jednak, iż dziś czeka nas nie mniej emocji w pojedynku GieKSy z ZSC Lions.

O ile w szatni ekipy z Ängelholm nie brakowało młodych graczy na dorobku, tak Szwajcarzy postawili na wyjadaczy pełną gębą. Szatnia ZSC naszpikowana jest reprezentantami swego kraju, a wielu z nich miało okazję do występów za oceanem.

Doskonale znany polskim kibicom powinien być Šimon Hrubec. Czeski bramkarz przez lata współdzielił szatnię HC Oceláři Trzyniec z Aronem Chmielewskim i był jednym z najlepszych golkiperów we współczesnej historii „Stalowników”.

Głośnych nazwisk nie brakuje również w obronie. Jeszcze w zeszłym sezonie NHL regularnym obrońcą Columbus Blue Jackets był Dean Kukan. Przeszło 500 meczami w najlepszej hokejowej lidze świata może pochwalić się Yannick Weber, który strzegł barw Montreal Canadiens, Vancouver Canucks, Nashville Predators i Pittsburgh Penguins. W defensywie znajdziemy także brata Matiasa Lehtonena – Mikko – który podobnie jak Kukan, także był związany z „Niebieskimi Kurtkami”.

„Lwy” mają kim postraszyć w ataku. Sven Andrighetto, Lucas Wallmark, Alexandre Texier – wszyscy do niedawna występowali jeszcze za oceanem, gdzie zebrali ogromny bagaż doświadczenia. Wallmark to wieloletni zawodnik Carolina Hurricanes (po raz ostatni w NHL w sezonie 2020/2021 z Florida Panthers), Andrighetto to jeden z najpopularniejszych szwajcarskich hokeistów za sprawą występów dla Canadiens czy Avalanche, a Texier to nadzieja francuskiego hokeja, która zanotowała obiecujący sezon dla Blue Jackets.

Czego możemy spodziewać się po dzisiejszym pojedynku? Lions posiadają zdecydowanie bardziej doświadczoną kadrę niż Rögle BK, o lekceważeniu katowiczan nie może być więc mowy. Jeżeli GieKSa ponownie wyjdzie na lód bez kompleksów na tle wyżej notowanego rywala, to może czekać nas kolejne pasjonujące widowisko.


betclic

Ostatnie artykuły