zklepy.pl

Czechy. Zygmunt z dubletem. Polak dał zwycięstwo

Paweł Zygmunt znów popisał się instynktem strzeleckim w rozgrywkach Tipsport Extraligi. Jego HC VERVA Litvinov pokonała Spartę Praga 5:2. Dwie bramki dla drużyny z Litvinova zdobył właśnie reprezentant Polski.

Gospodarze tego spotkania prowadzili już 2:0 po golach Andreja Kudrny. Popularny „Zigi” wpisał się na listę strzelców w 24. minucie. Polski napastnik dobił krążek do bramki po strzale Denisa Zemana. Był to dla niego czwarty gol w tym sezonie dla drużyny z Litvinova. Był to zwycięski gol w tym spotkaniu.

Dwie minuty później, zawodnik rodem z Krynicy-Zdrój wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Zygmunt otrzymał krążek zza bramki od Martina Havelki. Nasz kadrowicz posłał gumę w samo okienko praskiej bramki. Tym samym strzelił on gola numer pięć w aktualnej kampanii.

Ostatecznie HC Verva Litvinov wygrała 5:2. Hat-trickiem popisał się Andrej Kudrna, zaś z dubletem zakończył właśnie Paweł Zygmunt.

Klub z Litvinova zajmuje nadal 12. pozycję w lidze. Na swoim koncie zgromadzili oni 34 punkty. Jednak od 9. miejsca dzielą ich już zaledwie trzy punkty. Ostatnie dwa mecze drużyna Polaka zakończyła zwycięstwem.

Najnowsze artykuły

Wychowanek Podhala zachwyca! Ma szansę zadebiutować w lidze słowackiej

Jan Stepiczew

Gabriel Wsół zadebiutował w juniorskiej lidze w Szwajcarii, zyskał potężnego agenta

Mikołaj Pachniewski

Jakub Ślusarczyk zagra w Chance Lidze

Mikołaj Pachniewski

Zostaw komentarz