Czechy. Zygmunt z dubletem. Polak dał zwycięstwo

Paweł Zygmunt znów popisał się instynktem strzeleckim w rozgrywkach Tipsport Extraligi. Jego HC VERVA Litvinov pokonała Spartę Praga 5:2. Dwie bramki dla drużyny z Litvinova zdobył właśnie reprezentant Polski.

Gospodarze tego spotkania prowadzili już 2:0 po golach Andreja Kudrny. Popularny „Zigi” wpisał się na listę strzelców w 24. minucie. Polski napastnik dobił krążek do bramki po strzale Denisa Zemana. Był to dla niego czwarty gol w tym sezonie dla drużyny z Litvinova. Był to zwycięski gol w tym spotkaniu.

Dwie minuty później, zawodnik rodem z Krynicy-Zdrój wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Zygmunt otrzymał krążek zza bramki od Martina Havelki. Nasz kadrowicz posłał gumę w samo okienko praskiej bramki. Tym samym strzelił on gola numer pięć w aktualnej kampanii.

Ostatecznie HC Verva Litvinov wygrała 5:2. Hat-trickiem popisał się Andrej Kudrna, zaś z dubletem zakończył właśnie Paweł Zygmunt.

Klub z Litvinova zajmuje nadal 12. pozycję w lidze. Na swoim koncie zgromadzili oni 34 punkty. Jednak od 9. miejsca dzielą ich już zaledwie trzy punkty. Ostatnie dwa mecze drużyna Polaka zakończyła zwycięstwem.