zklepy.pl
Image default

Czeski defensor wzmocnił Tauron Podhale!

Jak poinformowała oficjalna strona nowotarskiego klubu, do “Szarotek” dołączył 32-letni czeski obrońca.

Karel Kubát, bo o nim mowa, mierzy 183 centymetry i waży 75 kilogramów, i jest wychowankiem HC Litvinov, to właśnie w barwach macierzystego klubu spędził większą część kariery. Na taflach czeskiej ekstraligi wystąpił w 512 meczach (54G+119A), w tym czasie zarobił 722 minuty karne, a w klasyfikacji plus/minus wypadł na -57. W sezonie 2019/2020 był klubowym kolegą Pawła Zygmunta. W swoim CV ma grę w Hokejowej Lidze Mistrzów oraz mistrzostwo swojego kraju z sezonu 2014/2015.

Kubát oprócz gry w Litvinovie zaliczył także epizod w słowackiej ekstralidze, gdzie przywdziewał barwy HKM Zwoleń, a w sezonie 2018/2019 rozegrał 47 meczów na taflach KHL, gdzie reprezentował Admirał Władywostok. Tam w 47 meczach zdobył 4 bramki i zanotował 10 asyst, a na ławce kar spędził 53 minuty.

Obecny sezon rozpoczął w SK Trhači Kadaň, występującym na zapleczu czeskiej ekstraligi, gdzie rozegrał 10 meczów (5 asyst). Na koniec dodajmy, że jego umowa z Tauron Podhalem Nowy Targ obowiązywać będzie do końca rozgrywek.

Najnowsze artykuły

Jeziorski: Robimy z bramkarzy rywali bohaterów

Mateusz Pawlik

Liga pod lupą: Po dwóch tygodniach rozgrywek

admin

Jest przełom. Będzie remont na krakowskim lodowisku

Mikołaj Pachniewski

Zostaw komentarz