zklepy.pl
Image default

Czeski obrońca zasilił Zagłębie. Ostatnio występował za oceanem

Daniel Klinecký to najnowsze wzmocnienie Zagłębia Sosnowiec. 24-letni hokeista przenosi się nad Brynicę po krótkiej przygodzie w amerykańskiej SPHL, gdzie strzegł barw Roanoke Rail Yard Dawgs.

Oznacza to tym samym, iż Zagłębie będzie dla niego już trzecim klubem w tym sezonie. Trwającą kampanię rozpoczynał w słowackim pierwszoligowcu – HK Levice. Następnie przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie występował dla wspomnianych wyżej Rail Yard Dawgs. Teraz postara się o jak najlepszą grę dla Zagłębia przed decydującą fazą sezonu.

Co ciekawe, pobyt w Roanoke nie był jego pierwszą stycznością z amerykańskim hokejem. Wcześniej grał również dla Carolina Thunderbirds (FPHL) oraz Valencia Flyers (WSHL). W jego CV znajdziemy także występy w Szwecji. Na piątym poziomie rozgrywkowym przywdziewał barwy Vikinga HC. On sam jest wychowankiem Dynama Pardubice, lecz sporą część lat juniorskich spędził w Czeskich Budziejowicach. Jego jedyną stycznością z rodzimym hokejem na szczeblu seniorskim były występy dla pierwszoligowego wówczas Motoru w sezonie 2015/2016. Trzy lata wcześniej znalazł się z kolei w reprezentacji do lat 16.

– Cieszymy się, że przed końcem okienka udało nam się dojść do porozumienia z Danielem. Już od pewno czasu go obserwowaliśmy. Musieliśmy znaleźć obrońcę, aby załatać dziurę po odejściu Bartka [Bychawskiego – dop. red.] – przekazał za pośrednictwem oficjalnej strony klubu dyrektor sportowy Zagłębia Sosnowiec, Piotr Majewski.


fot. zaglebie.eu/hokej


 

Najnowsze artykuły

Głośny powrót do THL. Pangiełow-Jułdaszew zawodnikiem PZU Podhala Nowy Targ!

Mikołaj Pachniewski

KH Energa Toruń pozyskała słowackiego napastnika. To były młodzieżowy reprezentant

Mikołaj Pachniewski

Kto trenerem Podhala? Jedno nazwisko w orbicie zainteresowań

admin

Zostaw komentarz