zklepy.pl
Image default

Czwartkowe derby Małopolski [TRANSMISJA]

Zgodnie z nową tradycją, znów w czwartek będzie nam się dane emocjonować ligowym meczem. Tym razem kije skrzyżują Comarch Cracovia i Tauron Podhale Nowy Targ. Początek derbów Małopolski o godz. 18:30.

Podrażnieni wicemistrzowie

Comarch Cracovia ma za sobą udany początek sezonu. Wszak “Pasy” znajdują się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Tak dobrej inauguracji rozgrywek w wykonaniu krakowian nie spodziewał się nikt. Wicemistrzowie Polski mają już jednak za sobą sporą dawkę meczów, bowiem przyszło im rozgrywać aż 10 spotkań w ciągu zaledwie 20 dni, na co narzekał w wywiadach trener Roháček. Czwartkowy mecz będzie już dla nich szóstym w odstępie zaledwie 12 dni. Zmęczenie dało się we znaki w trakcie wtorkowego meczu z JKH GKS-em Jastrzębie. Krakowianie nie zdołali podtrzymać zwycięskiej passy i przegrali 2:3. Spore znaczenie dla końcowego wyniku miał tu jednak błąd Dienisa Pieriewozczikowa na 31 sekund przed końcem. Należy podkreślić też fakt, że w tamtym spotkaniu w składzie Cracovii znalazło się aż siedmiu młodzieżowców! Czeski szkoleniowiec nie boi się dać szansy młodym zawodnikom (również przed kontuzje), ale z pewnością pod Wawelem nikt nie może być zadowolony z wtorkowego wyniku. Czwartkowy mecz będzie więc dla “Pasów” okazją na powrót na zwycięski szlak. Zwycięstwo za trzy punkty da im bowiem awans na pozycję wicelidera.

Podnieść się z kolan

Na przeciwległym biegunie są nowotarskie “Szarotki”. Podopieczni Andrieja Gusowa w dwóch meczach z rzędu straciły aż po 10 bramek. To był potworny cios dla Podhala, które przecież w składzie ma weteranów i nie można wszystkiego zrzucać na karb niedoświadczenia. Fakt, młodzi bramkarze Podhala mają przed sobą jeszcze wiele nauki, ale nie sposób nie oprzeć się wrażeniu, że trener Gusow marnuje potencjał Marcina Kolusza, umieszczając go w formacji defensywnej. Niewiele, na razie, do gry wniósł także Artiom Pugołowkin. Więcej z siebie muszą dać też inni doświadczeni zawodnicy z Nowego Targu. Problemem jest także fakt, iż Podhale co rusz traci bramki grając w liczebnej przewadze, a na lodzie są wtedy zawodnicy, którzy mieli ciągnąć grę “Szarotek”. W ten sposób nie da się wygrywać meczów, a przecież nowotarżanie udowodnili, że grać potrafią. Wygrana w Oświęcimiu nie była przecież dziełem przypadku, a skutkiem ofiarnej i konsekwentnej gry całego zespołu.

Derbowe emocje

Mecze tych dwóch ekip zawsze są emocjonujące i nie brak w nich ostrej gry. Zdecydowanym faworytem są krakowianie, ale zmęczenie daje się już w kość drużynie spod Wawelu. Ten fakt mogą wykorzystać przyjezdni, którzy mieli więcej czasu na regeneracje i przygotowanie do czwartkowego pojedynku. W zeszłym sezonie oba zespoły zgarnęły po dwa zwycięstwa. Co ciekawe, w każdym ze spotkań górą byli gospodarze. Teraz powinno być podobnie, gdyż w znakomitej formie znajduje się Damian Kapica, a powoli na wyższy poziom wchodzi rosyjski zaciąg. W dodatku krakowianie znakomicie radzą sobie w grze podczas liczebnych osłabień, w czym są najlepsi w lidze.

Nowotarżanom w zasadzie brak jest racjonalnych argumentów, które mogłyby przemawiać na ich korzyść. Grę Podhala trapi wiele mankamentów i dopóki nie zostaną one wyeliminowane, to “Górali” stać będzie tylko na nieliczne niespodzianki. Przede wszystkim dla dalszych losów nowotarżan, ważne jest, aby kolejnego spotkania nie przegrać wysoko, bo powoli staną się oni chłopcem do bicia, a nie taki był plan. Z pewnością jednak każdy mecz to spora dawka doświadczenia dla młodych zawodników “Szarotek”, co w przyszłości okaże się bezcenne.

Początek czwartkowego spotkania o godzinie 18:30. Poniżej zamieszczamy player z bezpłatną transmisją.

Statystyki

Comarch Cracovia:

Lider klasyfikacji kanadyjskiej: Erik Němec – 7 punktów (2 gole, 5 asyst).

Najlepszy strzelec: Damian Kapica – 5 goli.

Najlepszy asystent: Erik Němec – 5 asyst.

Bramkarze:

  • Dienis Pieriewozczikow – 5 meczów, 92,6% skuteczności, 2,18 GAA.
  • David Zabolotny – 2 mecze, 95,3% skuteczności, 1,97 GAA.

Rekord: 4-2-0 – 3. miejsce.

Bilans bramkowy: +2 (16-14) – 4. miejsce.

Skuteczność w przewagach: 22% (4/18) – 4. miejsce.

Skuteczność w osłabieniach: 95% (20/21) – 1. miejsce.

TAURON Podhale Nowy Targ:

Liderzy klasyfikacji kanadyjskiej: Marcin Kolusz i Gleb Bondaruk – 4 punkty (po 3 gole i 1 asysta).

Najlepsi strzelcy: Marcin Kolusz i Gleb Bondaruk – 3 gole.

Najlepsi asystenci: Tomáš Franek, Dawid Majoch, Bartłomiej Neupauer – 3 asysty.

Bramkarze:

  • Paweł Bizub – 3 mecze, 82,3% skuteczności, 5,49 GAA.
  • Szymon Klimowski – 3 mecze, 80,3% skuteczności, 6,34 GAA.
  • Oskar Polak – 2 mecze, 84,8% skuteczności, 5,95 GAA.

Rekord: 1-5-0 – 9. miejsce.

Bilans bramkowy: -25 (12-37) – 9. miejsce.

Skuteczność w przewagach: 13% (4/30) – 9. miejsce.

Skuteczność w osłabieniach: 67% (18/27) – 9. miejsce

 

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj