zklepy.pl
Image default

Czwarty Łotysz w JKH. To młodszy brat Ēriksa Ševčenki

Artūrs Ševčenko to najnowszy nabytek JKH GKS Jastrzębie. Młodszy brat Ēriksa Ševčenki przez ostatnie cztery lata występował we francuskiej ekstralidze.

Działacze klubu znad czeskiej granicy postawili w tym roku na kierunek wschodni. W ostatnich tygodniach do ekipy mistrzów Polski dołączyli Rusłan BaszyrowFrenks Razgals i urodzony w Mińsku reprezentant Polski – Jauhienij Kamienieu. Dalszymi występami w Jastrzębiu-Zdroju zainteresowani byli również Māris Jass oraz Ēriks Ševčenko, którzy parafowali nowe umowy. Dziś natomiast ogłoszono pozyskanie młodszego brata ostatniego z wymienionych – Artūrsa Ševčenkę.

27-letni napastnik od ponad sześciu lat występuje poza granicami swojej ojczyzny. Po występach w młodzieżowych drużynach HK Ryga spróbował swoich sił za oceanem, gdzie reprezentował barwy juniorów Idaho Steelheads w rozgrywkach WSHL. Następnie nadszedł czas na jego pierwszy pełny sezon w seniorskim hokeju. Ševčenko skierował swoje kroki na Białoruś, gdzie podpisał kontrakt z Chimikiem-SKA Nowopołock. Po względnie udanym sezonie otrzymał z kolei szansę w szeregach Niomana Grodno. Nie zagrzał tam jednak dłużej miejsca, gdyż szybko przeniósł się do Francji, gdzie rozpoczęła się jego kilkuletnia przygoda.

Jego pierwsza kampania spędzona na francuskich taflach przypadła na przełomowy sezon Scorpions de Mulhouse, gdy zespół wywalczył awans z zaplecza do ekstraligi. Łotysz rodem z Dyneburga występował dla „Skorpionów” przez kolejne trzy lata, by przed rozpoczęciem rozgrywek 2020/2021 przenieść się do Gothiques d’Amiens. W tym miejscu należy wspomnieć, iż ubiegły sezon Ligue Magnus został (po raz drugi) przedwcześnie zakończony z powodu pandemii koronawirusa, zatem licznik jego występów zatrzymał się na 22 meczach, w których może legitymować się 13 punktami (6 bramek i 7 asyst).

Srebrny medalista Mistrzostw Świata Juniorów Dywizji IA z 2014 roku wciąż liczy na odniesienie pierwszego sukcesu na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Oprócz sukcesu w reprezentacji, udało mu się również wywalczyć złoto podczas jego gry w Stanach Zjednoczonych. Złoty medal zawisnął na jego szyi także po zakończeniu jego premierowego sezonu we Francji.

arturs-sevcenko-card

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Polacy na taki mecz czekali 32 lata. W piątek starcie z USA

Mikołaj Pachniewski

Tomáš Tatar: Polacy postawili trudne warunki. Trzymam za nich kciuki

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj