Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Da Costa o rok dłużej z Unią! Nowy kontrakt lidera biało-niebieskich

Teddy Da Costa od dwóch sezonów należy do wiodących postaci Re-Plast Unii Oświęcim. Biało-niebiescy będą mogli liczyć na usługi swojego lidera również w przyszłych rozgrywkach. 36-letni hokeista prolongował swą umowę o rok.

Kiedy Teddy Da Costa związał się w 2019 roku z Re-Plast Unią Oświęcim, mógł odhaczyć już piąty klub na mapie polskiego hokeja. Dla hokeisty rodem z Melun szczególnie udany indywidualnie był miniony sezon. W 37 spotkaniach ligowych zanotował on aż 46 punktów za 13 goli oraz 33 asysty. Nie zwolnił także tempa w fazie play-off. Tam w 13 meczach wywalczył 12 punktów (7 goli, 5 asyst). Wraz z biało-niebieskimi sięgnął po srebrne medale Polskiej Hokej Ligi.

– Cieszymy się, że Teddy zostaje z nami. Poprzedni sezon był w jego wykonaniu niezwykle udany. Wielokrotnie pokazał swoją sportową klasę, będąc ważnym punktem naszego zespołu – przyznał na łamach oficjalnej strony klubu Mariusz Sibik, prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim.

W ostatnim czasie poznaliśmy także przyszłość Krystiana Dziubińskiego oraz Petera Bezuški, którzy także związali się rocznymi umowami. Ważne kontrakty z Unią mają jeszcze Robert Kowalówka, Miłosz Noworyta, Łukasz Krzemień oraz Jan Sołtys.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły