zklepy.pl

Dawid Majoch wraca do gry! Wywalczył kontrakt w Podhalu

Dawid Majoch przeszedł pomyślnie przedsezonowe testy i podpisał roczny kontrakt z TAURON Podhalem Nowy Targ. 27-letni napastnik ma za sobą przeszło dwuletni rozbrat z hokejem.

Jak głosi oficjalna klubowa strona, Dawid Majoch wywarł pozytywne wrażenie na sztabie szkoleniowym wysokim zaangażowaniem i ambicją, a także dobrymi statystykami osiągniętymi w czasie meczów sparingowych. W przeszłości hokeista urodzony w Krynicy-Zdroju występował na najwyższym szczeblu polskiego hokeja w barwach Zagłębia Sosnowiec, KTH Krynica, GKS-u Tychy oraz GKS-u Katowice. Może pochwalić się trzema medalami mistrzostw Polski: jednym złotym (wywalczonym w 2015 roku z Tychami) oraz dwoma srebrnymi (zdobytymi w 2016 roku z Tychami oraz dwa lata później z Katowicami).

Tomasz Dziurdzik, członek zarządu Podhala Nowy Targ, jest zadowolony z postawy nowego zawodnika.

Poszukiwaliśmy środkowego napastnika, który będzie potrafił zdobywać bramki oraz grać w defensywie i takiego udało się znaleźć. Spotkania, które Dawid rozegrał w naszych barwach, od samego początku przygotowań potwierdzają tylko to, iż jest to właściwy wybór.

To niejedyne wzmocnienie „Szarotek” dokonane w ostatnich dniach. Wcześniej na powrót pod Tatry zdecydowali się Marcin Kolusz i Tomáš Franek, a od niemalże samego początku przedsezonowych przygotowań z klubem trenuje wychowanek Łukasz Siuty. Trener Andriej Gusow może także liczyć na usługi dwóch zawodników ze wschodu: Pawieła Nowożyłowa Gleba Bondaruka.

Najnowsze artykuły

Jak w kalejdoskopie. Osiem goli przy Chemików 4, marsz triumfalny Unii

Redakcja

GieKSa lepsza od rywali zza miedzy. Dublet Marklunda i komplet zwycięstw nad Zagłębiem

Redakcja

Ten wieczór należał do Unii. Pewna wygrana oświęcimian pod Wawelem

Kacper Tomasz Langowski

Zostaw komentarz