Dobrze zaczęli, dobrze skończyli. Katowiczanie wygrywają piąty mecz z rzędu [WIDEO]

GKS Katowice pokonał na wyjeździe zespół Comarch Cracovii 4:2. O wyniku przesądziła pierwsza tercja spotkania, w której katowiczanie zdobyli trzy bramki. Krakowianie zaczęli odrabiać strat zbyt późno, bowiem dopiero w trzeciej tercji. Świetne spotkanie rozegrał Patryk Wronka, który “maczał palce” przy wszystkich bramkach dla swojej drużyny.

Lepiej w mecz weszła drużyna gości. Już po pięciu minutach, katowiczanie objęli dwubramkowe prowadzenie. Najpierw Patryk Wronka pokonał Dienisa Pieriewozczikowa strzałem z bekhendu, zaś chwilę później wynik podwyższył Grzegorz Pasiut. Po dwóch szybkich ciosach trener gospodarzy podjął szybką decyzję o zmianie bramkarza. Na placu gry zameldował się David Zabolotny. To jednak nie był koniec problemów “Pasów”. W 10. minucie trzecią bramkę dla “GieKSy” zdobył Patryk Krężołek przy grze w przewadze.

W drugiej tercji mecz się nieco wyrównał. Katowiczanie już nie byli tak agresywni w ataku jak podczas pierwszych dwudziestu minut. Za to w 37. minucie niebezpiecznym zagraniem wysokim kijem popisał się Aleš Ježek, za co otrzymał karę meczu.

W trzeciej odsłonie, gospodarze rzucili się do ataku. W 52. minucie Jewgienij Bodrow wykorzystał dobre podanie Artioma Woroszyły i zmniejszył dystans do rywala. Krakowianie poszli za ciosem. W 57. minucie Iwan Jacenko, dobrze obsłużony przez Štěpána Csamangó zdobył bramkę kontaktową. Jednak na niemal dwie minuty przed końcem, Patryk Wronka wymanewrował bramkarza i dopełnił formalności strzałem do pustej bramki.

Comarch Cracovia – GKS Katowice 2:4 (0:3, 0:0, 2:1)
0:1 – Patryk Wronka (03:23),
0:2 – Grzegorz Pasiut – Bartosz Fraszko, Patryk Wronka (04:12),
0:3 – Patryk Krężołek – Patryk Wronka, Maciej Kruczek (09:51, 5/4),
1:3 – Jewgienij Bodrow – Artiom Woroszyło, Saku Kinnunen (51:46, 5/4),
2:3 – Iwan Jacenko – Štěpán Csamangó (56:56),
2:4 – Patryk Wronka – Grzegorz Pasiut (58:13).

Cracovia: Pieriewozczikow (od 04:13 Zabolotny) – Gula, Šaur; Miszczenko, Shirley, Němec – Dudaš, Müller; Ismagiłow, Bodrow, Woroszyło – Karlsson, Kinnunen; Brynkus, Jacenko, Csamangó – Gosztyła, Popiticz, Kamiński, Ježek, Bezwiński
Trener: Rudolf Roháček

GKS: Murray – Rompkowski, Jakimienko; Fraszko, Pasiut, Wronka – Kruczek, Wajda; Prokurat, Monto, Bepierszcz – Hudson, Wanacki; Krężołek, Lehtonen, Eriksson – Musioł, Valtola; Ciepielewski, Michalski, Lebek
Trener: Jacek Płachta