zklepy.pl
Image default

Doherty dołączył do Welsha. Razem zagrają dla „Panter”

Taylor Doherty to kolejny eks-hokeista Comarch Cracovii, który przenosi się do występujących w brytyjskiej EIHL Nottingham Panthers. Kilka tygodni temu na podobny krok zdecydował się Jeremy Welsh.

Kanadyjski defensor mogący pochwalić się imponującymi warunkami fizycznymi (mierzy bowiem aż 203 centymetry wzrostu!) przeniósł się do grodu Kraka w listopadzie minionego roku. W tym okresie zdążył rozegrać 39 spotkań, w których zainkasował 16 punktów za 4 bramki i 12 asyst. Wraz z „Pasami” zaszedł aż do finału, gdzie Cracovia uległa JKH GKS-owi Jastrzębie.

Taylor Doherty obrał teraz kierunek na Wyspy Brytyjskie, gdzie będzie występował wespół z Jeremym Welshem, który w ubiegłym sezonie również przywdziewał bluzę w biało-czerwone pasy. Dla byłego prospekta San Jose Sharks to kolejny przystanek w Europie. Oprócz gry w Polsce, miał także okazję do zapoznania się z czeskim hokejem: w przeszłości strzegł barw Bílí Tygři Liberec i Orli Znojmo.

Spore oczekiwania ze swoim nowym nabytkiem wiąże Guillaume Doucet, działacz Nottingham Panthers:

Ciężko się tego nie domyślić, ale zważywszy na to, że Taylor mierzy ponad 2 metry wzrostu, możemy oczekiwać, że dobitnie zaznaczy swą obecność na linii niebieskiej. Dobrze jeździ na łyżwach, a także – jak na tak wielkiego faceta – nieźle radzi sobie z wyprowadzaniem krążka. Podobnie jak wielu przed nim, chce grać w Nottingham i zademonstrować fanom swoje atuty. Cieszymy się, że możemy mieć go w składzie.

 

Najnowsze artykuły

Liga pod lupą: Po dwóch tygodniach rozgrywek

admin

Jest przełom. Będzie remont na krakowskim lodowisku

Mikołaj Pachniewski

Deklasacja w trzeciej tercji. GieKSa pokonała Cracovię

Redakcja

Zostaw komentarz