zklepy.pl
Image default

Doświadczony defensor wzmocnił Unię. W przeszłości należał do czołówki czeskiej ekstraligi

Włodarze Re-Plast Unii Oświęcim po sporych wzmocnieniach w formacjach ofensywnych, zakontraktowali teraz doświadczonego defensora. Nicholas Schaus – bo o nim mowa – cztery lata temu okazał się być najlepiej punktującym defensorem czeskiej Tipsport Extraligi.

Polska będzie kolejnym wpisanym krajem w jego niezwykle bogatym CV. Do 2013 roku Amerykanin nieskutecznie walczył o przebicie się na szczebel NHL, choć udało mu się zaistnieć na poziomie AHL. W 2013 roku rozpoczęła się natomiast jego niezwykle barwna kariera na półkuli wschodniej. W jego biografii ujrzymy grę dla klubów z Norwegii (Stavanger Oilers), Niemiec (Grizzly Adams Wolfsburg), Austrii (HC Innsbruck), Czech (HC Dynamo Pardubice, Kometa Brno, a ostatnio Piráti Chomutów), Rosji (Mietałłurg Magnitogorsk), Chin (Kunlun Red Star) i Słowacji (HC Slovan Bratysława).

Nicholas to ofensywnie usposobiony defensor, który dysponuje dobrym podaniem i niezłym uderzeniem. Umie podłączyć się do akcji ofensywnej i jest niezwykle pomocny podczas gier w przewagach. Podpisaliśmy z nim roczny kontrakt – tak na łamach oficjalnej klubowej strony scharakteryzował go Mariusz Sibik, prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim.

W sezonie 2020/2021 hokeista rodem z Buffalo zrobił sobie roczną przerwę od hokeja. Poprzednie rozgrywki, w których wziął udział, przypominały jednak istny rollercoaster. Schaus rozpoczął je w niezbyt popularnej kanadyjskiej CRL, następnie dołączył do Florida Everblades, będących filią Carolina Hurricanes w ECHL. Zakończył je natomiast występami w pierwszej lidze czeskiej dla Piráti Chomutów, którzy po sezonie zanotowali karną degradację ze względu na niewypełnienie licencyjnych wymogów.

Szczególnie udany okazał się być dla niego sezon 2016/2017, kiedy to w barwach Dynama Pardubice okazał się być najlepiej punktującym defensorem rundy zasadniczej Tipsport Extraligi. Zwieńczeniem jego dobrej postawy na lodzie był transfer do KHL, nie zagrzał tam jednak na długo miejsca.

Na zatrudnienie tego obrońcy mocno nalegał nasz trener Tom Coolen, który dobrze zna zawodnika i wie, czego może się po nim spodziewać. Nicholas jest w rytmie treningowym i chce pograć w hokeja przez jeszcze kilka lat – zapewnił Sibik.

Klub znad Soły wykazuje się sporą aktywnością na rynku transferowym. Do tej pory biało-niebieskie szeregi zasilili Robert Kowalówka, Kamil Paszek, Krystian Dziubiński, Dariusz Wanat, Zackary Phillips, Andrej Themár i Johan Skinnars.

nicholas-schaus-card

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj