zklepy.pl
Image default

Doświadczony obrońca dołączył do Unii

Ty Wishart, został dziś zaprezentowany jako nowy nabytek oświęcimskiej Re-Plast Unii Oświęcim. 33-letni obrońca w przeszłości grał w takich organizacjach jak: NHL, AHL, DEL czy EBEL. Kanadyjczyk był draftowany do najlepszej ligi świata już w 1. rundzie!

Ty Wishart może pochwalić się dobrymi warunkami fizycznymi. Mierzy bowiem 193 centymetry przy 101 kilogramach wagi. Urodził się w Belleville w prowincji Ontario i ma 33 lata. Jak przystało na Kanadyjczyka, potrafi on grać nie tylko w destrukcji, ale jest bardzo pożyteczny w tercji rywala.

Kanadyjski obrońca z powodzeniem występował w juniorskiej WHL, skąd został draftowany do San Jose Sharks w 1. rundzie z numerem 16. Nowy obrońca Re-Plast Unii rozegrał w NHL 26 meczów i zanotował 6 punktów (1G+5A). Znacznie więcej spotkań, bo aż 326, rozegrał w AHL. To właśnie w tej lidze dzielił szatnię z dobrze znanymi polskim kibicom Zenonem Konopką i Paulem Szczechurą. Cała trójka spotkała się w drużynie Norfolk Admirals.

Na zatrudnienie tego obrońcy mocno nalegał nasz trener Tom Coolen, który dobrze zna zawodnika i wie, czego może się po nim spodziewać – powiedział Mariusz Sibik

W 2013 roku postanowił opuścić Kanadę i wyjechał do Niemiec gdzie było mu dane zagrać w DEL w drużynie Schwenninger Wild Wings. Warto dodać, że jego klubowym kolegą w tym czasie był Paweł Dronia.

Z Niemiec przeniósł się do Szwecji, a następnie trafił na Słowację. To właśnie w lidze słowackiej świętował jedyne w swojej karierze mistrzostwo zdobyte z HC Bańską Bystrzycą, w której grał wtedy Patrik Luža. Następnie trafił do Czech gdzie było mu dane grać w HC Dynamo Pardubice, gdzie wspólnie z Markiem Hovorką stanowili o sile drużyny.

Ostatnie dwa sezony spędził w SC Csíkszereda, występującej w Erste Lidze.

Liczymy, że Ty będzie solidnym wzmocnieniem naszej formacji obronnej. Jest graczem, który oprócz atutów stricte defensywnych posiada również spory repertuar ofensywnych zagrań. Umie wyprowadzić krążek, oddać kąśliwy strzał i nieźle radzi sobie podczas gier w przewagach – ocenił Mariusz Sibik, prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim.

Wishart podpisał roczny kontrakt z Re-Plast Unią Oświęcim.

(fot. www.eispiraten-crimmitschau.de)

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj