zklepy.pl

Doświadczony Rosjanin wzmocnił tyską obronę

Grigorij Żełdakow został dziś ogłoszony nowym zawodnikiem GKS-u Tychy. 29-letni Rosjanin rozpoczynał sezon w ukraińskim Donbasie Donieck, a w jego CV figuruje wiele występów na szczeblu w KHL.

Przypomnijmy, że po zaledwie pięciu meczach szefostwo tyskiego klubu rozstało się za porozumieniem stron z Renārsem Kārklsem, który wzmocnił szeregi zespołu tuż przed rozpoczęciem sezonu. Ostatecznie, w piwnym mieście upatrują wartościowego uzupełnienia składu w osobie Grigorija Żełdakowa.

Hokeista urodzony w Moskwie wchodził do seniorskiego hokeja w ekipie stołecznego Spartaka, gdzie debiutował na szczeblu KHL. W jego CV znajdziemy także występy dla Jugry-Chanty Mansyjsk, Torpieda Niżny Nowogród, Traktora Czelabińsk czy Admirała Władywostok. Łącznie jego dorobek zamknął się na ponad 350 spotkaniach na taflach Kontynentalnej Hokejowej Ligi, w których zdobył 46 punktów za 12 bramek i 34 asysty.

Żełdakow trwający sezon rozpoczynał w ukraińskim Donbasie Donieck, gdzie wystąpił w 4 ligowych pojedynkach (1G + 3A). Wziął udział także w tegorocznej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów (4 spotkania okraszone 2 asystami).

Jak czytamy na oficjalnej stronie klubu, już jutro podejmie on pierwszy trening w ekipie Trójkolorowych.

Najnowsze artykuły

Znamy pary ćwierćfinałowe! Jest małe zaskoczenie

Mikołaj Pachniewski

Tauron Hokej Liga. Kto z kim w play-off? “Nie będzie kombinacji”

Mikołaj Pachniewski

Jak w kalejdoskopie. Osiem goli przy Chemików 4, marsz triumfalny Unii

Redakcja

Zostaw komentarz