zklepy.pl
Image default

Doświadczony Rosjanin wzmocnił tyską obronę

Grigorij Żełdakow został dziś ogłoszony nowym zawodnikiem GKS-u Tychy. 29-letni Rosjanin rozpoczynał sezon w ukraińskim Donbasie Donieck, a w jego CV figuruje wiele występów na szczeblu w KHL.

Przypomnijmy, że po zaledwie pięciu meczach szefostwo tyskiego klubu rozstało się za porozumieniem stron z Renārsem Kārklsem, który wzmocnił szeregi zespołu tuż przed rozpoczęciem sezonu. Ostatecznie, w piwnym mieście upatrują wartościowego uzupełnienia składu w osobie Grigorija Żełdakowa.

Hokeista urodzony w Moskwie wchodził do seniorskiego hokeja w ekipie stołecznego Spartaka, gdzie debiutował na szczeblu KHL. W jego CV znajdziemy także występy dla Jugry-Chanty Mansyjsk, Torpieda Niżny Nowogród, Traktora Czelabińsk czy Admirała Władywostok. Łącznie jego dorobek zamknął się na ponad 350 spotkaniach na taflach Kontynentalnej Hokejowej Ligi, w których zdobył 46 punktów za 12 bramek i 34 asysty.

Żełdakow trwający sezon rozpoczynał w ukraińskim Donbasie Donieck, gdzie wystąpił w 4 ligowych pojedynkach (1G + 3A). Wziął udział także w tegorocznej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów (4 spotkania okraszone 2 asystami).

Jak czytamy na oficjalnej stronie klubu, już jutro podejmie on pierwszy trening w ekipie Trójkolorowych.

Najnowsze artykuły

KH Energa Toruń bez prezesa! Bogdan Rozwadowski odwołany

Mikołaj Pachniewski

KH Energa Toruń zmieni prezesa? Bogdan Rozwadowski bez absolutorium

Mikołaj Pachniewski

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj