Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Doświadczony Słowak opuścił Podhale. Hvila rozstał się z „Szarotkami”

Lukáš Hvila nie jest już graczem TAURON Podhala Nowy Targ. Kontrakt z doświadczonym Słowakiem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Multikulturowa mieszanka TAURON Podhala Nowy Targ sprawiła, iż nie sposób było nie śledzić poczynań hokeistów spod Tatr. Z wielkiej chmury wyniknął jednak mały deszcz. Po dziesięciu spotkaniach podopieczni Juraja Faitha osiedli na ostatnim miejscu w tabeli.

Rozczarowujące wyniki pociągnęły za sobą zmiany personalne. Jako pierwsi nowotarski okręt opuścili fińscy napastnicy: Lauri Huhdanpää oraz Sampo Paulaharju. Dziś ogłoszono kolejne rozstanie – za dotychczasowe usługi podziękowano Lukášowi Hvili.

W kraju naszych południowych sąsiadów Hvila to jeden z ikonicznych ligowców. Pod względem występów w Tipos Extralidze (839 spotkań) zajmuje on czwartą pozycję. Jego transfer do Polskiej Hokej Ligi nie byłby zapewne możliwy bez znajomości z trenerem Faithem.

Choć w jego grze było widać sporo doświadczenia, to najstarszy hokeista biorący w tym sezonie udział w PHL nie imponował produktywnością. W dotychczas rozegranych spotkaniach (a było ich 10), zanotował on 1 gola oraz 2 asysty.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły