Drugie zwycięstwo Unii. Ambitni sanoczanie nie dogonili gospodarzy [WIDEO]

Re-Plast Unia Oświęcim, nie bez problemów, pokonała Ciarko STS Sanok 3:2. Sanoczanie ponownie postawili mocny opór, ale biało-niebiescy podwyższyli prowadzenie w całej serii.

Czwartkowy mecz doskonale rozpoczęli sanoczanie, którzy w 6. minucie objęli prowadzenie po uderzeniu Jakuba Bukowskiego. Radość nie trwała jednak długo, bo już w 9. minucie było 1:1. Biało-niebiescy zdołali wykorzystać grę w liczebnej przewadze i krążek do siatki posłał Krystian Dziubiński. Później dominowali miejscowi, ale nie potrafili znaleźć sposobu na Dominika Salamę.

Dopiero w 27. minucie Jegor Orłow strzałem ze slotu poprawił po trójkowej kontrze Unii i pokonał fińskiego golkipera. Ponownie więcej z gry mieli hokeiści wicelidera, ale to ekipa z Podkarpacia znalazła drogę do siatki. Aleksandr Mokszancew został sam przed Clarkem Saundersem i pewnie pokonał bramkarza Unii. Odpowiedź miejscowych była jednak natychmiastowa, a prowadzenie biało-niebieskim przywrócił Victor Rollin Carlsson.

W trzeciej tercji sanoczanie poszukiwali wyrównującej bramki, ale umiejętnie rozbijali ich ataki oświęcimianie. W końcówce przyjezdni mieli jednak doskonałą okazję, bowiem grali w przewadze, a dodatkowo wycofali bramkarza. Ten manewr nie przyniósł jednak powodzenia i prowadzenie w serii podwyższyli hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim.

Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
0:1 – Jakub Bukowski – Aleksi Hämäläinen (05:53),
1:1 – Krystian Dziubiński – Victor Rollin Carlsson (09:00, 5/4),
2:1 – Jegor Orłow – Dariusz Wanat, Łukasz Krzemień (26:49),
2:2 – Aleksandr Mokszancew – Krystian Dziubiński (37:18),
3:2 – Victor Rollin Carlsson – Sebastian Kowalówka, Kamil Paszek (38:33).

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 2:o dla Re-Plast Unii Oświęcim.
Następny mecz: w niedzielę o 18 w Sanoku.

Re-Plast Unia: Glenn, Paszek; Oriechin, Da Costa, Carlsson – Orłow, Stasienko; A. Strielcow, W. Strielcow, Dziubiński – Rogow, Bezuška; Wanat, Krzemień, Kowalówka – M. Noworyta, Prusak; Themár, Apalkow, Jerasow.

Ciarko STS Sanok: Salama – Piippo, Jekunen; Sawicki, Hämäläinen, Bukowski – Marva, Karlsson; Henttonen, Tamminen, Mokszancew – Olearczyk, Rąpała; Bielec, Wilusz, Mocarski – Florczak; Łyko, Bar, Filipek oraz Biały.