zklepy.pl
Image default

Drzewiecki zakończył karierę. Nie rozstaje się jednak z hokejem

Filip Drzewiecki ogłosił dziś oficjalnie zakończenie swojej długoletniej kariery. 37-letni hokeista pozostaje jednak przy Siedleckiego, gdzie w pełni poświęci się roli trenera grup młodzieżowych.

Popularny „Drzewko” występował na taflach polskiej ekstraligi nieprzerwanie od 2003 roku, kiedy to zadebiutował w barwach macierzystego Stoczniowca Gdańsk, z kolei w 2007 roku po raz pierwszy związał się z Comarch Cracovią. W dalszym etapie jego kariery występował również dla STS-u Sanok, JKH GKS-u Jastrzębie czy GKS-u Katowice, ale w 2015 roku zdecydował się na powrót do grodu Kraka, gdzie dane mu było zawiesić łyżwy na kołku.

W tym czasie Drzewiecki wywalczył cztery mistrzostwa Polski (2008, 2009, 2016, 2017) oraz trzy srebrne medale (2010, 2019, 2021). Ponadto, w jego dorobku figuruje także Puchar Polski (2015) oraz dwa Superpuchary Polski (2015, 2017). Co ciekawe, po wszystkie te laury sięgnął wraz z ekipą „Pasów”.

37-letni gdańszczanin nie kończy jednak definitywnie swojej przygody z hokejem na lodzie, bowiem poświęci się w pełni roli trenera w młodzieżowych grupach Cracovii.

Najnowsze artykuły

KH Energa Toruń bez prezesa! Bogdan Rozwadowski odwołany

Mikołaj Pachniewski

KH Energa Toruń zmieni prezesa? Bogdan Rozwadowski bez absolutorium

Mikołaj Pachniewski

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj