zklepy.pl
Image default

Drzewiecki zakończył karierę. Nie rozstaje się jednak z hokejem

Filip Drzewiecki ogłosił dziś oficjalnie zakończenie swojej długoletniej kariery. 37-letni hokeista pozostaje jednak przy Siedleckiego, gdzie w pełni poświęci się roli trenera grup młodzieżowych.

Popularny „Drzewko” występował na taflach polskiej ekstraligi nieprzerwanie od 2003 roku, kiedy to zadebiutował w barwach macierzystego Stoczniowca Gdańsk, z kolei w 2007 roku po raz pierwszy związał się z Comarch Cracovią. W dalszym etapie jego kariery występował również dla STS-u Sanok, JKH GKS-u Jastrzębie czy GKS-u Katowice, ale w 2015 roku zdecydował się na powrót do grodu Kraka, gdzie dane mu było zawiesić łyżwy na kołku.

W tym czasie Drzewiecki wywalczył cztery mistrzostwa Polski (2008, 2009, 2016, 2017) oraz trzy srebrne medale (2010, 2019, 2021). Ponadto, w jego dorobku figuruje także Puchar Polski (2015) oraz dwa Superpuchary Polski (2015, 2017). Co ciekawe, po wszystkie te laury sięgnął wraz z ekipą „Pasów”.

37-letni gdańszczanin nie kończy jednak definitywnie swojej przygody z hokejem na lodzie, bowiem poświęci się w pełni roli trenera w młodzieżowych grupach Cracovii.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj