Dublet Crosby’ego w meczu z Minnesotą. Pingwiny wracają do gry

Pittsburgh Penguins ostatnimi czasy nie ma za dobrej formy w lidze. Podopieczni Mike’a Sullivanna po ostatnich dwóch porażkach odnieśli ważne zwycięstwo. Pingwiny na wyjeździe pokonały drużynę Minnesoty Wild rezultatem 6:4. Dwie bramki dla zespołu z Pittsburgha zdobył Sidney Crosby.

Wynik spotkania otworzył się w ósmej minucie gry. Sidney Crosby po podaniu od Jake’a Guentzela pokonał bramkarza gospodarzy mocnym strzałem. Pingwiny prowadzenie podwyższyły trzy minuty przed zakończeniem pierwszej części gry. Drugą bramkę w swojej historii gry w Pingwinach zdobył Ryan Poehling, który z zimną krwią skierował gumę do bramki.

Gospodarze w zaledwie piętnaście sekund powrócili do gry. Najpierw Brandon Duhaime zniwelował straty, a 12. sekund później do wyrównania doprowadził Joel Eriksson. W 37. minucie do boksu kar został skierowany zawodnik gospodarzy – Connor Dewar, który zagrał wysokim kijem. Goście ponownie stanęli przed wielką szansą na bramkę. Kris Letang po podaniu od Crosby’ego nie pozostawił najmniejszych szans Filipowi Gustavssonowi.

W ostatniej części gry ujrzeliśmy aż pięć goli. Gospodarze starali się odrobić straty, lecz to nie wystarczyło, ponieważ przyjezdni zdobyli kolejne dwa trafienia. Ostatecznie piątkowe widowisko w Xcel Energy Center zakończyło się wynikiem 6:4 na korzyść Pittsburgh Penguins. Na lodzie coraz lepiej pokazuje się Sidney Crosby. Kanadyjczyk w siedemnastu spotkaniach ma już na swoim koncie 21 “oczek” (9 bramek + 12 asyst).