zklepy.pl
Image default

Dwa mecze GieKSy przełożone! Przyczyną koronawirus

Niedzielne spotkanie GKS-u Katowice z Re-Plast Unią Oświęcim, a także wtorkowe starcie katowiczan z TAURON Podhalem Nowy Targ odbędą się w innym terminie. W szeregach ekipy ze stolicy województwa śląskiego doszło bowiem do dwóch przypadków zakażenia koronawirusem, co wykazały testy PCR. Ponadto, ośmiu członków zespołu zostało skierowanych na kwarantannę, a w klubie tymczasowo zawieszono treningi.

Mecz GKS-u Katowice z Re-Plast Unią Oświęcim anonsowano jako hit kolejki. Na zakończenie trzeciej rundy Polskiej Hokej Ligi miało dojść przecież do pojedynku lidera z wiceliderem. W wypadku zwycięstwa niżej notowanej drużyny w regulaminowym czasie gry, bylibyśmy świadkami zmiany lidera rozgrywek. Nic zatem dziwnego, iż ten pojedynek elektryzował znaczną część polskich kibiców.

Niestety, już teraz wiadomo, iż będziemy emocjonować się nim w nieco innym terminie. Podobnie sprawy mają się ze spotkaniem GieKSy z TAURON Podhalem Nowy Targ, jakie pierwotnie miało zostać rozegrane we wtorek. Wszystkiemu winny jest bowiem koronawirus.

W szeregach katowiczan testami PCR potwierdzono dwa przypadki zakażeń. Dodatkowo, ośmiu zawodników zostało skierowanych na kwarantannę. Wobec takiej sytuacji, w klubie podjęto decyzję o tymczasowym zawieszeniu treningów. Jak czytamy na oficjalnej stronie klubu, działacze mieli się zwrócić także o zmianę terminów starć z Ciarko STS-em Sanok (10.12) i Zagłębiem Sosnowiec (12.12). O wszystkim zapewne zadecyduje dalszy rozwój sytuacji.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj