Dwa pożegnania w GKS-ie Katowice

GKS Katowice rozwiązał umowę z dwoma zawodnikami, którzy nie spełnili oczekiwań mistrzów Polski. To fiński defensor i szwedzki napastnik.

Porażka w półfinale Pucharu Polski z GKS-em Tychy 0:2 i słabe wyniki w ostatnich tygodniach sprawiły, że szefostwo GKS-u Katowice zdecydowało się rozwiązać umowy z dwoma hokeistami. Pierwszym z nich jest Niko Mikkola. Fiński obrońca rozegrał w barwach mistrzów Polski 28 meczów, w których zdobył 1 bramkę i zanotował 5 asysty. Na ławce kar spędził 4 minuty.

Podziękowano także Szwedowi, Christianowi Blomqvistowi. 25-letni skrzydłowy w 26 konfrontacjach strzelił 3 gole i asystował przy kolejnych 6-ciu. Na ławce kar spędził 12 minut.

Na ich miejsce spodziewać się możemy transferów szefostwa mistrzów Polski, którzy będą chcieli wzmocnić zespół przed fazą play-off.