zklepy.pl
Image default

Dwóch defensorów-weteranów NHL zakończyło kariery

Na taflach NHL nie ujrzymy już Braydona Coburna oraz Diona Phaneufa. Obydwaj niezwykle doświadczeni defensorzy ogłosili oficjalne zakończenie swoich karier.

Decyzja Diona Phaneufa wydawała się być długo odwlekaną formalnością. 36-letni Kanadyjczyk od dwóch sezonów pozostawał bez klubu, toteż nic dziwnego, że nie udało mu się znaleźć pracodawcy również w bieżącej kampanii. Hokeista rodem z Edmonton został wybrany w Drafcie NHL 2003 przez Calgary Flames z dziewiątym numerem. W sezonie 2005/2006 zadebiutował w barwach „Płomieni” i nie da się ukryć, iż u początku swej kariery zapowiadał się na obrońcę klasy światowej. W trakcie kampanii 2009/2010 przeniósł się do Toronto Maple Leafs, gdzie spędził kolejne sześć sezonów. W tym czasie doczekał się również zaszczytu pełnienia funkcji kapitana. W jego CV znajdziemy także występy dla Ottawa Senators, a Kanadę opuścił dopiero u schyłku kariery, kiedy to związał się z Los Angeles Kings. Łącznie na jego koncie znajduje się 1048 meczów rozegranych na taflach NHL. W 2007 roku z reprezentacją Kanady sięgnął po złoty medal Mistrzostw Świata.

https://www.youtube.com/watch?v=8D_Lbq6S5SM

Nie mniej ciekawą karierą może poszczycić się Braydon Coburn. Jego przygoda z NHL również rozpoczęła się od draftu 2003, kiedy to został wybrany z numerem o… zaledwie jeden niższym niż Phaneuf, gdy prawa do tego zawodnika uzyskali nieistniejący już Atlanta Thrashers. Nie zrobił tam jednak zawrotnej kariery, przenosząc się prędko do Philadelphia Flyers. Najmilej będzie on jednak wspominał zapewne okres spędzony w Tampa Bay Lightning. Wraz z „Błyskawicą” wywalczył w 2020 roku Puchar Stanleya. W zeszłym sezonie strzegł barw Ottawa Senators, by w końcówce rozgrywek przenieść się do New York Islanders.

Unsigned Tampa Bay Lightning Braydon Coburn Fanatics Authentic 2020 Stanley Cup Champions Raising Cup Photograph

Najnowsze artykuły

NHL: Pittsburgh pewnie wygrywa. “Capitals” bezradne u siebie

Jan Stepiczew

NHL: Grad bramek w Vancouver. Wysoka porażka Edmonton

Jan Stepiczew

Wystartował sezon w NHL. Niespodzianka w Pittsburghu, “Jastrzębie” wygrywają

Jan Stepiczew

Skomentuj