zklepy.pl
Image default

Dwóch Kanadyjczyków opuściło Oświęcim

Oficjalnie. Jesse Dudas oraz Zackary Phillips nie są już zawodnikami Re-Plast Unii Oświęcim. Kanadyjscy hokeiści, którzy mieli stanowić o sile zespołu, zawiedli oczekiwania klubowych włodarzy, toteż podjęto decyzję o rozwiązaniu kontraktów.

Fakt rozwiązania kontraktów potwierdzili nam obaj zainteresowani.

Zackary Phillips przeniósł się nad Sołę po znakomitym sezonie w barwach JKH GKS-u Jastrzębie. 28-latek wespół ze swoim klubowym kolegą – Markiem Hovorką – w minionym sezonie uplasował się na szczycie klasyfikacji kanadyjskiej. Swą świetną grą pomógł jastrzębianom w sięgnięciu po historyczne sukcesy: JKH GKS Jastrzębie wywalczył swoje pierwsze mistrzostwo Polski, a także Superpuchar Polski oraz obronił Puchar Polski, co złożyło się na bezprecedensową potrójną koronę. Jego transfer do biało-niebieskich był bez dwóch zdań jednym z najgłośniejszych wydarzeń na rynku. Ponadto, miał tam okazję współpracować z Tomem Coolenem, który przed rokiem polecił mu grę w Polsce. Siedmiopunktowy dorobek, na które złożyły się cztery bramki oraz trzy asysty zainkasowane w dziewięciu meczach, nie okazał się być wystarczający, by spełnić oświęcimskie oczekiwania.

Jesse Dudas został zakontraktowany wraz z ostatnim tygodniem sierpnia, niedługo po tym, gdy podziękowano za grę Aleksandrowi Łoginowowi, twierdząc, iż nie jest on właściwie przygotowany do trudów nadchodzącego sezonu. Życiorys Kanadyjczyka o węgierskich korzeniach także wzbudził wątpliwości, bowiem w zeszłym sezonie odpoczywał od hokeja. 33-latek pokazał się z dobrej strony w ofensywie, notując siedem punktów za dwa gole oraz pięć kluczowe podania, lecz nie zapewnił solidności w obronie.

Śmiało możemy spodziewać się, iż działacze biało-niebieskich nie będą zasypiać gruszek w popiele i pokuszą się o jakościowych zmienników. O możliwości wzmocnień Tom Coolen – trener oświęcimskiej Unii – powiedział naszemu portalowi już 23 września, po zwycięskim meczu z JKH GKS-em Jastrzębie. Najwyraźniej chwilowa poprawa wyników zażegnała konieczność dokonywania roszad. Pogorszenie się takiego stanu poskutkowało jednak natychmiastowym działaniem.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj