zklepy.pl

Dwóch Kanadyjczyków opuściło Oświęcim

Oficjalnie. Jesse Dudas oraz Zackary Phillips nie są już zawodnikami Re-Plast Unii Oświęcim. Kanadyjscy hokeiści, którzy mieli stanowić o sile zespołu, zawiedli oczekiwania klubowych włodarzy, toteż podjęto decyzję o rozwiązaniu kontraktów.

Fakt rozwiązania kontraktów potwierdzili nam obaj zainteresowani.

Zackary Phillips przeniósł się nad Sołę po znakomitym sezonie w barwach JKH GKS-u Jastrzębie. 28-latek wespół ze swoim klubowym kolegą – Markiem Hovorką – w minionym sezonie uplasował się na szczycie klasyfikacji kanadyjskiej. Swą świetną grą pomógł jastrzębianom w sięgnięciu po historyczne sukcesy: JKH GKS Jastrzębie wywalczył swoje pierwsze mistrzostwo Polski, a także Superpuchar Polski oraz obronił Puchar Polski, co złożyło się na bezprecedensową potrójną koronę. Jego transfer do biało-niebieskich był bez dwóch zdań jednym z najgłośniejszych wydarzeń na rynku. Ponadto, miał tam okazję współpracować z Tomem Coolenem, który przed rokiem polecił mu grę w Polsce. Siedmiopunktowy dorobek, na które złożyły się cztery bramki oraz trzy asysty zainkasowane w dziewięciu meczach, nie okazał się być wystarczający, by spełnić oświęcimskie oczekiwania.

Jesse Dudas został zakontraktowany wraz z ostatnim tygodniem sierpnia, niedługo po tym, gdy podziękowano za grę Aleksandrowi Łoginowowi, twierdząc, iż nie jest on właściwie przygotowany do trudów nadchodzącego sezonu. Życiorys Kanadyjczyka o węgierskich korzeniach także wzbudził wątpliwości, bowiem w zeszłym sezonie odpoczywał od hokeja. 33-latek pokazał się z dobrej strony w ofensywie, notując siedem punktów za dwa gole oraz pięć kluczowe podania, lecz nie zapewnił solidności w obronie.

Śmiało możemy spodziewać się, iż działacze biało-niebieskich nie będą zasypiać gruszek w popiele i pokuszą się o jakościowych zmienników. O możliwości wzmocnień Tom Coolen – trener oświęcimskiej Unii – powiedział naszemu portalowi już 23 września, po zwycięskim meczu z JKH GKS-em Jastrzębie. Najwyraźniej chwilowa poprawa wyników zażegnała konieczność dokonywania roszad. Pogorszenie się takiego stanu poskutkowało jednak natychmiastowym działaniem.

Najnowsze artykuły

Znamy pary ćwierćfinałowe! Jest małe zaskoczenie

Mikołaj Pachniewski

Tauron Hokej Liga. Kto z kim w play-off? “Nie będzie kombinacji”

Mikołaj Pachniewski

Jak w kalejdoskopie. Osiem goli przy Chemików 4, marsz triumfalny Unii

Redakcja

Zostaw komentarz