Znajdziesz nas też tutaj:

PHL

Dwóch Rosjan zamieniło Toruń na Nowy Targ

Gleb Bondaruk i Pawieł Nowożyłow podpisali kontrakty w Nowym Targu – donosi portal podhaleregion.pl. Obaj w poprzednim sezonie występowali w KH Enerdze Toruń.

Bondaruk dał się poznać jako zawodnik kreatywny, który potrafił wziąć ciężar gry na swoje barki. W 42 meczach zdobył on 26 punktów za 12 bramek i 14 asyst. Nieco przygasł w fazie play-off, gdzie w sześciu meczach nie zanotował żadnego punktu.

Nowożyłow dołączył do “Stalowych Pierników” w styczniu. W Polskiej Hokej Lidze zagrał 14 meczów, w których zanotował 10 punktów za 5 bramek i tyle samo asyst. Po zakończeniu sezonu obaj nie znaleźli miejsca w grodzie Kopernika i postanowili poszukać nowego pracodawcy. Po krótkich testach, podpisali roczne kontrakty w Nowym Targu.

– Transfery obu tych zawodników zostały wymuszone brakiem odpowiedniej ilości napastników w naszej kadrze. Niestety, mimo szczerych chęci, nie udało się nam namówić wszystkich naszych wychowanków do gry, stąd musimy się posiłkować rosyjskimi zawodnikami, którzy przystali na zaproponowane przez nas warunki – powiedział na łamach podhaleregion.pl, Andriej Gusow, trener Tauron Podhala Nowy Targ.

“Szarotki” pierwszy sparing rozegrają 10 sierpnia, kiedy to zagrają z GKS-em Katowice. Radzić będą musieli sobie jednak bez Adriana Gajora. Ten prawdopodobnie zostanie w USA i nie wróci do Polski, by grać w Podhalu.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły