zklepy.pl
Image default

Dwóch wychowanków z umowami. Wzmocnienia w drodze?

Kolejnych dwóch wychowanków podpisało kontrakty z Zagłębiem Sosnowiec – donosi oficjalna strona klubowa. Sosnowiczanie prowadzą także rozmowy z zawodnikami, którzy mieliby wzmocnić drużynę.

Umowy z drużyną znad Brynicy przedłużyli: Michał Bernacki i Aleksander Gniewek. Obaj są wychowankami Zagłębia i występują w nim od najmłodszych lat. Pierwszy z nich jest napastnikiem i w poprzednim sezonie na taflach PHL rozegrał 28 meczów (2 bramki, 3 asysty). Dobrze zapowiadający się, dynamiczny skrzydłowy nieco obniżył loty. Gniewek z kolei wystąpił w 16 ekstraligowych meczach, grając w defensywie ani razu nie punktował. Obaj zasilali także barwy UKS Zagłębia na taflach MHL.

Działacze ze stolicy Zagłębia Dąbrowskiego nie próżnują i we wtorek odbyli rozmowę z Dominikiem Nahunko. Kapitan Zagłębia w trakcie poprzedniego sezonu opuścił klub i przeniósł się do GKS-u Katowice. Teraz jedną z opcji dla 26-latka jest powrót do macierzystego klubu. Jak udało się nam dowiedzieć, dynamiczny środkowy ma jednak jeszcze inne oferty z polskich klubów.

Portal Hokej.Net poinformował za to o zainteresowaniu sosnowiczan Artiomem Osipowem oraz Niklasem Salo. Pierwszy z nich poprzedni sezon spędził w KH Enerdze Toruń (28 meczów, 9 bramek, 10 asyst). Drugi z nich jest fińskim napastnikiem, a ostatnim jego przystankiem w hokejowej karierze była szwedzka trzecia liga (HockeyEttan). Tam w barwach dwóch klubów rozegrał łącznie 41 meczów (13 bramek, 20 asyst).

Bliski przenosin do Sosnowca jest także Martin Przygodzki, który postanowił rozstać się z Unią Oświęcim, a ofertę od Zagłębia otrzymał też Jarosław Rzeszutko, ten jednak ma jeszcze inne opcje do wyboru.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj