zklepy.pl
Image default

Dyrektor Zagłębia: Jestem przekonany, że nowe lodowisko przyciągnie sponsorów, nowych zawodników oraz kibiców

Włodarze Zagłębia Sosnowiec z rozmachem rozpoczęli nowy rok. Ściągnęli do swojej drużyny zawodnika, który w tym sezonie zagrał w Champions Hockey League i zdobył Superpuchar Polski. Dyrektor Zagłębia Sosnowiec zaznacza, że to nie koniec wzmocnień.

Do Zagłębia Sosnowiec w ostatnich dniach dołączyło dwóch szwedzkich zawodników. Sebastian Modén i Christian Blomqvist będą reprezentować sosnowieckie barwy w dalszej fazie sezonu. To jednak nie koniec poszukiwań. Przyszłość hokejowego Zagłębia rysuje się w optymistycznych barwach.

– W styczniu chcemy dokonać jeszcze jednego transferu. Najprawdopodobniej będzie to napastnik. Szukamy wśród zawodników, którzy jeszcze nie grali w PHL. Pozyskanie dwóch szwedzkich napastników sprawiło, że wśród naszych zawodników wzrosła konkurencja i jednocześnie podniosła się jakość treningów. Trenerzy mają teraz więcej możliwości. Staramy się jak najlepiej rozegrać dalszą część sezonu zasadniczego, żeby w dobrej formie przystąpić do Play-off. Przed nami dużo pracy i bardzo liczymy na pomoc naszych kibiców. Co do nowego Stadionu Zimowego, to wszyscy już z niecierpliwością czekamy, aż będzie gotowy. Nowy obiekt robi wrażenie i będzie dla nas na pewno sporym krokiem na przód – powiedział nam, Piotr Majewski.

Rok 2022, był dość wymagający dla włodarzy sosnowieckiego klubu. Przed sezonem klub opuścili rosyjscy zawodnicy z racji tego że ich kraj jest agresorem w toczącej się wojnie w Ukrainie. Stanowili oni o sile tego zespołu. Dlatego, też sosnowiecka drużyna nabrała nowego kształtu, a włodarze postawili na doświadczonych Polaków.

– Jeżeli miałbym określić jednym słowem to tym słowem byłoby “skuteczność”. To właśnie skuteczności w tym sezonie brakuje nam najbardziej. Mnóstwo meczów przegranych jedną bądź dwoma bramkami. Gdy nawet zaczniemy od prowadzenia 2:0 czy 3:0, to nie potrafimy postawić kropki nad „i”. Drużyna gra dobrze w obronie, mamy super bramkarza, nasza gra jest poukładana, stwarzamy sytuacje, ale ciężko nam zamienić je na gola. Więc podsumowując to czego bym życzył naszej drużynie w nowym roku to byłaby to właśnie skuteczność – powiedział dyrektor hokejowego Zagłębia.

Jak kształtują się cele na 2023? Już niedługo rozpocznie się faza play-off. Sosnowiczanie w niedługim czasie zmienią też miejsce rozgrywania meczów domowych. Trzeba będzie też zbudować skład na nowy sezon.

– Ciężko mówić o celach. To raczej plany. Chcemy jak najlepiej wykorzystać pozostałą część sezonu zasadniczego i w pełnym składzie oraz dobrą formą przystąpić do fazy Play-off. Na pewno myślimy o tym, że jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę i awansować do półfinału. Po sezonie czeka nas przeprowadzka na nowy obiekt. Na pewno będziemy chcieli zatrzymać zawodników, którzy sprawdzą się w tym sezonie i na tej bazie zbudować drużynę. Ciężko się teraz wypowiadać jakie będą cele w przyszłym sezonie. Jeszcze mamy na to czas – zaznaczył Majewski.

Przenosiny na nowe lodowisko może otworzyć wiele nowych furtek dla zarządzających sosnowieckim klubem. Będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w naszym kraju. To może budzić spore zainteresowanie wielu osób.

– Jestem przekonany że nowy obiekt na który się przeniesiemy, będzie magnesem na nowych sponsorów. Będziemy też bardziej atrakcyjni dla potencjalnych zawodników, którzy mogliby wzmocnić nasz skład. To wszystko z kolei przyciągnie kibiców – zakończył dyrektor sportowy Zagłębia Sosnowiec.

Najnowsze artykuły

Jacek Płachta: Zawsze są elementy do poprawy

Mikołaj Pachniewski

Chmielewski: Polska liga zrobiła postęp

admin

Kolusz: Nasza forma rośnie

admin

Zostaw komentarz