zklepy.pl
Image default

Dzieje się w polskim hokeju

W Wielką Sobotę zakończyliśmy hokejowe zmagania w Polskiej Hokej Lidze. Mistrzostwo Polski padło łupem JKH GKS-u Jastrzębie, które pokonało Comarch Cracovię 4:1 w rywalizacji do czterech zwycięstw. Jednak niektóre drużyny myślą już o kolejnym sezonie, co znalazło przełożenie na działania klubów w sprawie ewentualnych przedłużeń umów.


JKH GKS Jastrzębie

Zacznijmy od mistrza, bo on uchodzi za swego rodzaju wzór do naśladowania w polskim hokeju. Działacze wynegocjowali warunki z kilkoma zawodnikami. Warto zaznaczyć, że są to umowy długoterminowe, co uchodzi za rzadkość w naszej lidze.

– Roman Rác, Patrik Nechvátal i Maciej Urbanowicz podpisali z JKH GKS-em Jastrzębie dwuletnie umowy.
– Michał Kieler i Kamil Górny podpisali kontrakty z JKH GKS-em Jastrzębie na trzy lata.

(źródło: jkh.pl)

GKS Katowice

Tutaj musimy kierować się doniesieniami, które jednak zostały potwierdzone przez nasze źródła związane z klubem. Andriej Parfionow prawdopodobnie przestanie pełnić funkcję pierwszego trenera. Wśród kandydatów na jego miejsce, wymienia się Jacka Płachtę.

(źródło własne)

Re-Plast Unia Oświęcim

Klub z Oświęcimia rozpoczął polowanie na czarownice po nieudanym sezonie i są już tego pewne efekty. Z klubem na dłużej związało się, ale też odeszło kilku zawodników i nie tylko.

– Michał Fikrt odejdzie ze sztabu szkoleniowego Re-Plast Unii Oświęcim. W jego miejsce ma przyjść Piotr Sarnik.
– Z klubem pożegnał się Damian Piotrowicz. Póki co sam zainteresowany nie wie jaką decyzję podejmie w sprawie swojej przyszłości.
– Paul Swindlehurst nie będzie reprezentował barw biało-niebieskich. Zawodnik wrócił do swojego kraju.
– W przyszłym sezonie w Re-Plast Unii Oświęcim nie zobaczymy Eliezera Sherbatova, który nie dogadał się z klubem w sprawie nowej umowy.
– Clarke Saunders, Teddy Da Costa, Peter Bezuška i Aleksiej Trandin podpisali kontrakt z Re-Plast Unią Oświęcim na kolejny sezon.
– Łukasz Krzemień przedłużył umowę z oświęcimskim klubem na kolejne trzy lata.

(źródło: hokej.net)

Ciarko STS Sanok

Ciarko STS Sanok może mówić o dobrym sezonie. Sanoczanie wrócili do ligi po kilku latach absencji. W myśl swojej polityki zapoczątkowanej przed minionym sezonem, włodarze stawiają przede wszystkim na wychowanków.

– Maciej Witan, Marek Strzyżowski, Patrik Spěšný, Jakub Bukowski, Bartosz Florczak i Karol Biłas przedłużyli umowy z klubem na kolejne dwa lata.

(źródło: sts.sanok.pl)

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj