zklepy.pl
Image default

Dzień pod znakiem przedłużonych kontraktów

Włodarze Zagłębia Sosnowiec wraz z początkiem tygodnia podali do wiadomości informacje, które z pewnością uspokoją fanów tego klubu przed nadchodzącym sezonem. Z klubem na dłużej związało się aż pięciu zawodników.

Pierwszym z nich jest Tomasz Kozłowski. Popularny „Kozi” mimo 35 lat na karku nadal jest mocnym punktem swojego zespołu. W zeszłym sezonie nie opuścił ani jednego meczu w sezonie zasadniczym czy fazy play-off. Na swoje konto zapisał 22 punkty za 15 bramek i 7 asyst.

Kolejnym zawodnikiem, który na dłużej pozostanie w Sosnowcu jest Damian Piotrowicz, który przed sezonem dołączył do zespołu z Re-Plast Unii Oświęcim. W barwach Zagłębia zanotował 27 spotkań, w których zdobył 3 bramki i 3 razy notował asystę.

W trakcie minionej kampanii do drużyny Grzegorza Klicha dołączył Oskar Krawczyk. W Zagłębiu rozegrał 23 mecze, w których zdobył bramkę i czterokrotnie asystował.

Szansę na pokazanie się w nowym sezonie otrzymał również Mariusz Piotrowski. W czternastu meczach zeszłego sezonu nie zanotował jednak ani jednego punktu.

Podpis pod rocznym kontraktem złożył również Jarosław Rzeszutko. Jest to jeden z najskuteczniejszych zawodników Zagłębia Sosnowiec. Po odejściu z GKS-u Tychy niemal z miejsca stał się jednym z kluczowych elementów układanki Grzegorza Klicha. W czterdziestu meczach zanotował 26 punktów za 17 goli i 9 asyst. W fazie play-off zagrał tylko jeden mecz, gdyż wcześniej z gry wykluczyła go kontuzja.

Wcześniej przy Zamkowej ogłoszono przedłużenie umowy z Mikołajem Szczepkowskim.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj