zklepy.pl
Image default

Dzika karta anulowana! Białoruś bez reprezentanta w Hokejowej Lidze Mistrzów

Niespokojna sytuacja, jaka od dłuższego czasu utrzymuje się na Białorusi, zmusiła włodarzy Hokejowej Ligi Mistrzów do odebrania dzikiej karty reprezentantowi naszych wschodnich sąsiadów. Oznacza to, iż Junost’ Mińsk nie weźmie udziału w rozgrywkach 2021/2022.

Jak utrzymują osoby odpowiedzialne za organizację tego turnieju, decyzja ta nie była podjęta pod wpływem impulsu, lecz po kilkumiesięcznych obserwacjach sytuacji na Białorusi. Sternicy rozgrywek wydali już oficjalny komunikat.

Śledząc ostatnie wydarzenia na Białorusi i związane z nimi reakcje, podróże z i do Mińska wydają się być znacznie utrudnione. Część lotów została już odwołana, niektóre z nich aż do końca października i nie jest jasne, co będzie dalej. Wstępnym warunkiem jest dla nas bezpieczeństwo drużyn, kibiców, oficjeli, sponsorów i partnerów oraz usługodawców. Niestety, obecnie Białoruś nie może tego zapewnić – czytamy we fragmencie ich stanowiska.

Przypomnijmy, iż Junost’ Mińsk została przydzielona do grupy F, gdzie miała zmierzyć się z HC Oceláři Trzyniec (Czechy), Leksands IF (Szwecja) i HC Fribourg-Gottéron (Szwajcaria). CHL nie wydała jeszcze komunikatu, kto zajmie wolne 32. miejsce w rozgrywkach. Inauguracja Hokejowej Ligi Mistrzów odbędzie się już 26 sierpnia, natomiast dla JKH GKS Jastrzębie – przedstawiciela Polskiej Hokej Ligi – rozpocznie się ona dopiero 9 września.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj