zklepy.pl
Image default

EC Będzin sponsorem tytularnym Zagłębia Sosnowiec

EC Będzin Zagłębie Sosnowiec to nowa nazwa hokejowego zespołu z Zagłębia Dąbrowskiego. Wsparcie spółki Skarbu Państwa to ogromne wsparcie dla 5-krotnych mistrzów Polski.

Porozumienie między hokejowym Zagłębiem Sosnowiec a Elektociepłownią Będzin było procedowane od grudnia 2023 roku. Dzięki wsparciu prezydenta Sosnowca, Arkadiusza Chęcińskiego, udało się pozyskać możnego sponsora dla hokeistów ze stolicy Zagłębia Dąbrowskiego.

Klub w rozgrywkach Tauron Hokej Ligi występować będzie pod nazwą EC Będzin Zagłębie Sosnowiec. Umowa została podpisana na okres trzech lat. Jak przedstawiono na konferencji prasowej, klub daje sobie dwa sezony na to, by walczyć o medale. Plany są zatem bardzo ambitne.

Elektrociepłownia Będzin to główny producent energii cieplnej i elektrycznej dla Zagłębia Dąbrowskiego. Zakład istnieje od 1913, na początku lat 90. został przekształcony w spółkę akcyjną Skarbu Państwa. Największym akcjonariuszem notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie EC Będzin S.A. jest GRUPA ALTUM Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Więcej wkrótce…

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj