Znajdziesz nas też tutaj:

Hokej zagraniczny

Eksodus obcokrajowców w trakcie play-offów KHL!

Zagraniczni zawodnicy reprezentujący kluby Kontynentalnej Hokejowej Ligi nie chcą reprezentować klubów z krajów agresorów, którzy za naszą wschodnią granicą dokonują bezsensownego rozlewu krwi. W ostatnich dniach obserwujemy masowe odejścia stranieri z rozgrywek, które powszechnie były uważane za drugą najsilniejszą ligę na świecie. Według terminarza, już wkrótce KHL miała wejść w decydującą fazę zmagań.

Od początku bieżącego miesiąca, na opuszczenie swych drużyn zdecydowało się już czternastu hokeistów. Najboleśniejszych strat doznała ekipa Saławata Jułajewa Ufa, z którą pożegnało się aż sześciu graczy. Są to Finowie: Markus GranlundJuha MetsolaTeemu Hartikainen Sakari Manninen, Duńczyk Philip Larsen, a także Kanadyjczyk legitymujący się białoruskim paszportem – Geoff Platt.

Pozostali zawodnicy, którzy zdecydowali się na podobny krok to: Shane Prince (Awtomobilist Jekaterynburg), Nick Shore, Harri Säteri, Jyrki Jokipakka (wszyscy Sibir Nowosybirsk), Juho Olkinuora (Mietałłurg Magnitogorsk) oraz Lucas Wallmark i Joakim Nordström (obydwaj CSKA Moskwa).

To niejedyny poważny cios, jaki w ostatnich dniach spotkał te rozgrywki. Wcześniej informowaliśmy już o fakcie, iż z udziału w dalszej części kampanii zrezygnował Jokerit oraz Dinamo Riga.

1 marca rozpoczęła się faza play-off KHL. Bez wątpienia, absencja takich zawodników znacznie nadszarpnie poziom sportowy dalszej rywalizacji, a śmiało można spodziewać się, iż w ślad za nimi ruszą kolejni gracze. W obliczu panującej sytuacji, ich decyzja jest jednak jak najbardziej słuszna.

1 Comment

1 Comment

  1. glono2

    4 marca 2022 at 22:25

    Niech ich zastąpią graczami z Korei płn

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


betclic

Ostatnie artykuły