Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Erik Ahopelto dołączył do Re-Plast Unii Oświęcim

Erik Ahopelto to siódme wzmocnienie wicemistrzów Polski przed sezonem 2022/2023. 26-letni Fin to pracowity center.

Ahopelto ma 26 lat i jest wychowankiem Ilves, mającego siedzibę w Tampere. To w barwach tego klubu przechodził poszczególne szczeble juniorskiej kariery oraz zadebiutował w Liidze, czyli tamtejszej ekstralidze. Łącznie na tym poziomie rozgrywkowym wystąpił w 24 meczach, w których strzelił 2 gole i zanotował jedną asystę.

Znacznie więcej grał w lidze Mestis, czyli na zapleczu fińskiej ekstraligi. Łącznie wystąpił w 208 meczach (46 bramek, 83 asysty). W klasyfikacji plus/minus wypadł na +28, a na ławce kar spędził 60 minut. Ostatnie dwa sezony spędził w zespole Hermes. Tam zdobył 29 bramek i dołożył 50 asyst, a to wszystko w 88 spotkaniach.

Co ciekawe, jest to gracz, który często na lodzie pojawia się podczas gier w osłabieniu. W sezonie 2019/2020 zdobył najwięcej bramek w tym elemencie gry w całej Mestis (4 bramki).

Najbliższe rozgrywki miał spędził w klubie KOOVEE. Pojawiła się jednak oferta Unii Oświęcim i Fin zdecydował się na przenosiny do miasta nad Sołą. W Oświęcimiu Ahopelto ma pojawić się we wtorek.

Zestawienie transferów 2022/2023.


betclic

Ostatnie artykuły