zklepy.pl
Image default

Estońskie posiłki „Stalowych Pierników”. Skrzydłowy dołączył do KH Energi Toruń

W Toruniu zameldował się Vadim Vasjonkin, 25-letni lewoskrzydłowy rodem z Estonii. Jak udało się nam ustalić, otrzyma on swą szansę do pokazania się publiczności przy okazji piątkowego meczu z GKS-em Katowice.

Choć Vadim Vasjonkin 30 kwietnia świętował 25. urodziny, nie może się on pochwalić przesadnym doświadczeniem w seniorskim hokeju. Tak na dobrą sprawę, pierwszą styczność z zawodowym hokejem miał w zeszłym sezonie, kiedy to rozegrał jedno spotkanie dla szwedzkiego drugoligowca Bodens HF oraz dwa mecze dla norweskiego pierwszoligowca Tønsberg Vikings.

Bieżące rozgrywki rozpoczął z kolei w ekstralidze Kazachstanu. W 16 meczach dla HK Ałmaty zdobył 2 gole. Wczoraj oficjalnie rozstał się z klubem. W przeszłości Vasjonkin zbierał szlify za oceanem, gdzie występował chociażby w juniorskich rozgrywkach USPHL Premier czy też akademickiej lidze NCAA III.

Od sezonu 2015/2016 występuje dla seniorskiej reprezentacji swojego kraju. Polscy kibice mogą kojarzyć go chociażby z udziału w Baltic Cup Challenge, w jakim niedawno wzięli udział biało-czerwoni. Vasjonkin wystąpił także w tym roku w Janowie, przy okazji Turnieju o Puchar Trójmorza.

Według naszych ustaleń, trener Jussi Tupamäki (a więc również jego szkoleniowiec z reprezentacji Estonii) skorzysta z jego usług w meczu 26. kolejki z GKS-em Katowice, który zostanie rozegrany 3 grudnia. Ponadto, „Stalowe Pierniki” rozglądają się również za nowym defensorem, który mógłby zasilić drużynę. Na ich celowniku znaleźli się już wyselekcjonowani kandydaci.

vadim-vasjonkin-cardKLIKNIJ, by powiększyć!

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj