zklepy.pl
Image default

„Festiwal Hokeja” na turnieju Pee-Wee w Quebecu!

7 lutego ekipa „Festiwalu Hokeja” rozpocznie zmagania w kanadyjskim Quebecu w ramach sławnego turnieju juniorskiego Pee-Wee. Polska drużyna zmierzy się w drugiej najwyższej dywizji. Sprawdź, co czeka uczestników tego wyjazdu!

Czym jest „Festiwal Hokeja” ?

„Festiwal Hokeja” to organizacja sportowa, która powstała w 2018 roku i do dzisiaj prowadzi wiele różnorodnych projektów dla dzieci i młodzieży w obrębie dyscypliny sportowej jaką jest hokej na lodzie. Pierwszym festiwalowym segmentem jest działalność gospodarcza pod nazwą „Sports and Entertainment Factory”, która odpowiada za organizacje największych w Polsce, letnich, wiosennych i zimowych obozów hokejowych, wymian międzynarodowych oraz turniejów świątecznych. Wyżej wymienione wydarzenia przybierają zazwyczaj międzynarodową formę, ponieważ skupiają zarówno zawodników, jak i trenerów z całego świata.

Drugim segmentem naszej organizacji jest grupa „Galacticos Hockey School”, która odpowiada za hokejowe sesje treningowe oraz miniobozy na przestrzeni całego sezonu hokejowego. Galaktyczne treningi odbywają się na terenie katowickiego Spodka i skierowane są głównie do hokeistów oraz hokeistek z południa Polski. Owe jednostki treningowe mają na celu nieustanne doskonalenie warsztatu technicznego oraz elementów gry w kontekście prawidłowego rozwoju zawodnika.

Trzecim, a zarazem najważniejszym festiwalowym segmentem jest„Fundacja do Przerwy 0:1”, która opiekuje się festiwalowymi drużynami selekcyjnymi oraz organizuje dla dzieci i młodzieży wyjazdy na międzynarodowe turnieje hokejowe, w różne zakątki świata.

Nasze występy

„Festiwal Hokeja Poland” to nazwa festiwalowych drużyn, które funkcjonują w kategoriach od U9 do U15. Pierwszym międzynarodowym turniejem, który był zarazem debiutem naszego projektu na arenie międzynarodowej był wyjazd na RIGA CUP (Łotwa) w 2021 roku. Następnie w 2022 udaliśmy się na EUROPE SELECT TOURNAMENT (Węgry). Trzecim turniejem międzynarodowym był SLOVENIA DRAGONS CUP (Słowenia), na którym udało nam się
uzyskać brązowy medal. Po słoweńskim sukcesie nasz projekt rozkwitał z miesiąca na miesiąc.

Do dziś udało nam się wziąć udział w kilkunastu turniejach międzynarodowych we wszystkich kategoriach rozgrywkowych: NACKA TROPHY (Sztokholm), HOCKEY BUNNIES CUP (Włochy), CARPATHIAN JUNIOR HOCKEY LEAGUE (Słowacja), SUMMER HOCKEY GAME (Czechy), MORAVIA CUP (Czechy), MINILIGA (Słowacja), WORLD TALENT TOURNAMENT (Czechy). W nadchodzącym czasie czekają nas również takie imprezy jak: LIONS CUP (Finlandia), GUY BEY (Francja), CCM CUP (Polska), AOSTA BAUER WORLD CUP (Włochy), PARIS BAUER WORLD CUP (Francja), a przede wszystkim wylot na wymarzony turniej do Kanady (Pee-Wee Quebec), który jest uznawany za największy międzynarodowy turniej na świecie dla nastolatków, grających w kategorii U13.

Pee-Wee Quebec 2024

Reprezentanci „Festiwalu Hokeja” rozpoczną zmagania w turnieju Pee-Wee – największej na świecie juniorskiej imprezie hokejowej – 7 lutego 2024. Zanim młodzi adepci hokeja podejmą rywalizację z innymi konkurentami, czeka ich szereg przygotowań z lokalnymi drużynami.

Dzień przed przystąpieniem do turnieju, spełnią się marzenia wielu uczestników (których listę znajdziecie poniżej) o obejrzeniu na żywo meczu NHL. W Centre Bell miejscowi Montreal Canadiens podejmą Dallas Stars. W piąty dzień wyjazdu, ekipa „Festiwalu Hokeja” skrzyżuje kije w premierowym meczu w Centre Videotron. Turniej odbywa się w systemie „play-and-stay”, wobec czego udział w dalszej części rozgrywek jest uzależniony od wyników osiąganych w poszczególnych meczach. O ile polska ekipa utrzyma się w stawce, weźmie udział w wielkim finale zaplanowanym na 12. dzień wyjazdu.

Chętnych na sięgnięcie po trofeum jednak nie brakuje. „Festiwal Hokeja” zaprezentuje się w drugiej najlepszej dywizji – „AA Elite”. Każde zwycięstwo będzie więc niezwykle budujące.

Kanadyjska przygoda

Obok udziału z drużynami juniorskimi prezentującymi wysoki poziom, uczestnicy wyjazdu będą mieli okazję do przeżycia niezapomnianych wrażeń. Organizatorzy jak zwykle zadbali o odpowiednie atrakcje, które sprawią, że kanadyjska przygoda zostanie w ich pamięci na długo.

Młodzi hokeiści zobaczą między innymi zimową paradę karnawałową, a także zwiedzą stare miasto w Quebecu. Nie zabraknie również aktywnych atrakcji, takich jak pobyt w wiosce sportu czy też rejs lodołamaczem po rzece Saint-Laurent.

Chcesz wesprzeć projekt?

„Festiwal Hokeja” wychodzi z bogatą ofertą dla osób zainteresowanych wsparciem przedsięwzięcia oraz ekspozycją swojej marki. Obok promocji w mediach społecznościowych, możliwe jest również wyróżnienie swojego loga na koszulkach lub spodenkach meczowych, czy też odzieży sportowej uczestników.

Możliwości wsparcia jest wiele! Zainteresowane osoby mogą zostać sponsorem drużyny (wkład pokrywa udział drużyny w turnieju, w tym takie aspekty jak przelot, zakwaterowanie i wyżywienie oraz sztab trenerski), sponsorem technicznym (pomóc pokryć koszty sportowego ekwipunku, w tym sprzętu hokejowego oraz odzieży) lub też sponsorem indywidualnym (sfinansować udział jednego z uczestników).

Kontakt: Maciej Fabiańczyk (tel. 789 362 337 / e-mail: m.fabianczyk@icloud.com)

Lista zawodników Festiwalu Hokeja U-13, którzy wystąpią na Pee-Wee Quebec 2024:

 • Marceli Stępień (Legia Warszawa)
 • Kacper Gałczyński (Legia Warszawa)
 • Sarah Pamula (EHC Straubing)
 • Marcel Komorowski (Stoczniowiec Gdańsk)
 • Stanisław Tyrna (JKH GKS Jastrzębie)
 • Borys Szamborski (Stoczniowiec Gdańsk)
 • Filip Szot (Stoczniowiec Gdańsk)
 • Mateusz Talarek (Stoczniowiec Gdańsk)
 • Fabian Mielniczuk (Stoczniowiec Gdańsk)
 • Leonard Stolarczyk (Legia Warszawa)
 • Krzysztof Bednarek (Zagłębie Sosnowiec)
 • Piotr Fornagiel (HC Oceláři Třinec)
 • Tymoteusz Łaniewski (Legia Warszawa)
 • Vincent Schene (Düsseldorfer EG)
 • Aleksander Ptasiński (Legia Warszawa)
 • Jacek Mincer (HC Oceláři Třinec)
 • Hubert Łakomski (ŁKH Łódź)
 • Kazimierz Heil (Polonia Bytom)

Materiał sponsorowany.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj