zklepy.pl

Fin nowym trenerem KH Energi Toruń

Na tę wiadomość czekali kibice z grodu Kopernika. “Stalowe Pierniki” doczekały się nowego trenera. Może pochwalić się on doświadczeniem na szczeblu międzynarodowym.

Jussi Tupamäki został nowym trenerem KH Energi Toruń. To 43-letni Fin, który jako główny trener pracował z reprezentacjami Estonii, a także w Dornbirner EC (EBEL). Prowadził także młodzieżowe drużyny w swojej ojczyźnie, a ostatnio pracował jako asystent w JYP Jyväskylä, czyli drużynie z fińskiej ekstraligi.

Do jego osiągnięć na arenie międzynarodowej należy zapisać złoty medal dywizji 2B z kadrą Estonii U-18, brązowy medal dywizji 2A z reprezentacją Estonii U20 oraz brązowy medal z kadrą seniorów w dywizji 1B, którą nadal prowadzi. Estończycy pod jego batutą zajęli trzecie miejsce w turnieju o Puchar Trójmorza, który odbył się na katowickim Jantorze.

Przypomnijmy, że z końcem marca wygasła umowa Juryja Czucha i nie została przedłużona. Szefostwo “Stalowych Pierników” zdecydowało się na zmianę strategii, która ma dać więcej szansy do gry na szczeblu PHL wychowankom toruńskiego hokeja. Ważnym aspektem będzie tu współpraca z Sokołami Toruń, najzdolniejsi z nich dostaną szansę przygotowywania się do rozgrywek z KH Energą Toruń.

Tupamäki podpisał dwuletni kontrakt, a w grodzie Kopernika ma pojawić się w czerwcu i poprowadzi letnie treningi.

Najnowsze artykuły

Ten wieczór należał do Unii. Pewna wygrana oświęcimian pod Wawelem

Kacper Tomasz Langowski

PZU Podhale. Dwa powroty i kolejna kontuzja

Mikołaj Pachniewski

Bizub nie uchronił Podhala przed porażką. GieKSa z trzema punktami

Zostaw komentarz