zklepy.pl
Image default

Fiński napastnik dołączył do “GieKSy”

Szefostwo GKS-u Katowice nie próżnuje na rynku transferowym. Ekipa ze stolicy Górnego Śląska w środę pozyskała fińskiego napastnika, który w najbliższych dniach dołączy do drużyny.

Do zespołu z Katowic dołączył Mikael Kuronen. 28-latek jest wychowankiem Ilves, występującego w fińskiej Liidze (najwyższy poziom rozgrywkowy). Sam zainteresowany w rodzimej ekstralidze rozegrał 309 meczów, notując w nich 38 bramek i tyle samo asyst. Znaczną część swojej dotychczasowej kariery spędził w ojczyźnie, a poza nią reprezentował czeski pierwszoligowiec VHK Vsetin oraz szwedzki IK Oskarshamn. Warto odnotować także, że był powoływany do młodzieżowych reprezentacji swojego kraju.

Chcieliśmy wzmocnić siłę ofensywną zespołu i stąd pomysł ściągnięcia nowego napastnika. Zebraliśmy sporo informacji na temat Kuronena. Na pewno jego atutem jest bogate doświadczenie z ligi fińskiej. Co ważne, wiemy, że cały czas był w treningu i jest w dobrej dyspozycji. Trener Andriej Parfionow w pełni zaakceptował pomysł tego transferu – powiedział na łamach klubowej strony, Roch Bogłowski, dyrektor sekcji hokeja GKS-u.

Na koniec dodajmy, że kontrakt fińskiego napastnika będzie obowiązywał do końca obecnego sezonu, a Kuronen w Katowicach pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj