zklepy.pl
Image default

Fiński obrońca wzmocnił GieKSę. Występował z Kamilem Wałęgą

Aleksi Varttinen został nowym obrońcą GKS-u Katowice. 25-latek występował w tym sezonie w ekstraligowym Vaasan Sport, a w poprzednich rozgrywkach grał razem z Kamilem Wałęgą w MHk 32 Liptowski Mikułasz.

Po fiasku w Pucharze Polski działacze GKS-u Katowice powinni wstrząsnąć kadrą, dziękując za dotychczasowe usługi dwóm cudzoziemcom z północy. Mowa tu o napastniku Christianie Blomqviście (po którego sięgnęło Zagłębie Sosnowiec) oraz obrońcy Niko Mikkoli. W buty swego rodaka ma wejść Aleksi Varttinen, wychowanek Ässätu.

Hokeista rodem z Eury po przebiciu się do seniorskiego składu regularnie występował na taflach Liigi. W sezonie 2021/2022 zdecydował się na transfer do MHk 32 Liptowski Mikułasz, gdzie współdzielił szatnię z Kamilem Wałęgą.

Przed rozpoczęciem trwających rozgrywek związał się z Lahti Pelicans. Nie było mu jednak dane zaliczyć tam oficjalnego debiutu ze względu na kontuzję. Od października rozegrał 8 spotkań dla Vaasan Sport, z którym pożegnał się wraz z końcem minionego roku.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Najnowsze artykuły

Kanadyjski duet wróci do Polski? Dwa kluby zainteresowane

admin

Czeski obrońca zagra w Nowym Targu. Na razie na próbę

Mateusz Pawlik

Jaane Tavi nowym napastnikiem GKS-u Tychy

Mikołaj Pachniewski

1 komentarz

1964 13 stycznia 2023 at 09:54

Bardzo dobra wiadomość jeszcze napastnik by się przydał i czas pomyśleć o bramce bo z formą Murraya słabo i szanse zagrania w finale są nikłe.

Odpowiedz

Zostaw komentarz