zklepy.pl
Image default

Fiński obrońca zasilił Cracovię. Cztery dni temu rozwiązał kontrakt we Francji

Jere Karlsson został nowym zawodnikiem Comarch Cracovii. 26-letni Fin to defensywnie usposobiony obrońca, który bieżący sezon rozpoczynał we francuskich Les Aigles de Nice.

Dla Jerego Karlssona wyjazd do Francji był pierwszą zagraniczną przygodą w jego karierze. Zakończyła się ona jednak prędko, bowiem defensor rodem z Turku zdążył wystąpić w raptem 9 spotkaniach, gdzie zgromadził na swym koncie ledwie 1 asystą. Zresztą, Karlsson nigdy nie imponował indywidualnymi statystykami, wpisując się w charakterystykę „stay-at-home”. W Nicei miał okazję do występów ze swoimi rodakami, w tym z Mikaelem Kuronenem, który w zeszłym sezonie występował w barwach GKS-u Katowice. Na początku tego miesiąca rozstał się z klubem za obopólną zgodą.

W swojej ojczyźnie nie udało mu się zaistnieć na szczeblu wyższym niż zaplecze Liigi. Na seniorskich taflach miał okazję jedynie do występów dla TUTO Hockey, gdzie już w swoim drugim sezonie został mianowany kapitanem i piastował tę funkcję przez kolejne trzy sezony. To już drugi Fin w szeregach Comarch Cracovii. Przypomnijmy, że defensorem „Pasów” jest również Saku Kinnunen.

jere-karlsson-card
KLIKNIJ, by powiększyć!

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj