zklepy.pl
Image default

Fiński obrońca zasilił GieKSę. W jego CV występy w Liidze i Tipos Extralidze

Kalle Valtola to najnowszy nabytek GKS-u Katowice. 25-letni Fin rozpoczął bieżący sezon w szeregach HK Dukla Michalovce, z kolei minione rozgrywki spędził w MHK 32 Liptowski Mikułasz.

Kalle Valtola zdążył wystąpić w tym sezonie w 10 spotkaniach ekipy dowodzonej przez Tomka Valtonena. W tym czasie zdobył 2 bramki oraz zaliczył 1 asystę, a w klasyfikacji plus/minus wypadł na -2. Spędził także 4 minuty na ławce kar. Po raz ostatni w barwach swojej dotychczasowej drużyny wystąpił 22 października, w starciu z Preszowem.

– Valtola to ofensywny obrońca, zdolny do wyprowadzenia krążka i wsparcia napastników. Lubi utrzymywać się przy krążku. Jego największą zaletą jest strzał z dystansu, co czyni go sporym wzmocnieniem na linii niebieskiej, szczególnie w „power-playu”. Musi jednak poprawić swą grę w defensywie – taką cenzurkę w 2018 roku wystawili mu skauci portalu EliteProspects.

Hokeista urodzony w Turku miniony sezon spędził w szeregach MHK 32 Liptowski Mikułasz. Wcześniej zebrał z kolei solidne szlify w swojej ojczyźnie. W rozgrywkach 2018/2019 zadebiutował w fińskiej ekstralidze, kiedy bronił barw KooKoo. Przed transferem na Słowację, występował jeszcze w szwedzkim pierwszoligowcu Mora IK, gdzie także współpracował z Valtonenem.

Chcieliśmy zwiększyć konkurencję wśród naszych obrońców, stąd podpisanie kontraktu z Kalle Valtolą. Choć to defensor, wierzymy, że ten zawodnik doda nam jakości w poczynaniach ofensywnych. Może być dla nas szczególnie pożyteczny w grze w przewagach – powiedział na łamach klubowej strony, Roch Bogłowski, dyrektor sekcji hokeja GKS-u Katowice.

kalle-valtola-card
KLIKNIJ, by powiększyć!

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj