Frydek-Mistek wygrał ostatni mecz w 2021 roku. Łyszczarczyk z asystą

HC Frydek-Mistek wygrał swój ostatni mecz w 2021 roku. Wkład w ten sukces miał Alan Łyszczarczyk, który zanotował 22. asystę w sezonie.

“Rysie” w ostatnim meczu roku mierzyły się na wyjeździe z HC RT Torax Poruba 2011. Spotkanie doskonale rozpoczęła ekipa z dzielnicy Ostrawy, bo prowadzili 2:0. Przyjezdni jeszcze przed przerwą odrobili połowę strat, a asystę przy trafieniu Davida Klimšy zanotował Alan Łyszczarczyk.

Po przerwie rzut karny skutecznie wyegzekwował weteran Vladimir Svačina i był remis po 2. Później oba zespoły miały po kilka doskonałych okazji, ale bramkarze nie dali się pokonać. Przed końcem drugiej partii na prowadzenie ponownie wysunęła się Poruba, gdy piękną akcję całego zespołu wykończył Tomáš Gřeš.

W trzeciej tercji na lodzie nie działo się zbyt wiele. Pierwszą groźną szansę od razu na bramkę zamienił kapitan gości – Vit Christov. Napastnik Frydka-Mistka mógł zapewnić zwycięstwo swojej drużynie jeszcze przed końcem regulaminowego czasu gry, ale po jego strzale z bekhendu krążek obił tylko słupek. Christov zrehabilitował się w dogrywce, gdy zapewnił zwycięstwo “Rysiom”.

Łyszczarczyk na lodzie spędził 17 minuty i 50 sekund. Oddał aż 4 celne strzały na bramkę. W klasyfikacji plus/minus wypadł na +1. Alan Łyszczarczyk tym razem nie okrasił występu żadnym punktem, choć  zagrał 18 minut i 20 sekund. Wygrał 8 z 19 wznowień. Najmniej, bo 17:08 minut zagrał Bartosz Ciura. Wychowanek UKH Dębica otrzymał 2 minuty kary i wypadł na -1.

HC RT Torax Poruba 2011 – HC Frydek-Mistek (2:1, 1:1, 0:1, d. 0:1)
1:0 – Szathmary – Reway (09:32),
2:0 – Guman – Hajny, Reway (17:08),
2:1 – Klimša – Łyszczarczyk, Zbořil (18:44),
2:2 – Svačina (24:45, rzut karny),
3:2 – Gřeš – Jenyš, Korkiakoski (37:53),
3:3 – Christov – Peterek, Martynek (56:43),
3:4 – Christov (64:45, 3/3).