GieKSa bez trenera. Parfionow opuszcza Katowice

Andriej Parfionow nie będzie już pełnił obowiązków pierwszego trenera GKS-u Katowice. Klubowi włodarze podjęli decyzję, by nie przedłużać z nim wygasającej umowy, która obowiązywała do zakończenia minionego sezonu.

Trener Parfionow przejął stery GKS-u Katowice w listopadzie 2020 roku po dymisji Piotra Sarnika, gdy zespół znajdował się w głębokim dołku. Ręka nowego szkoleniowca była widoczna już od pierwszych spotkań, nie okazało się to być jednak wystarczające, by osiągnąć sukces w fazie play-off. W decydującym etapie sezonu katowiczanie rozprawili się w ćwierćfinale z Unią Oświęcim (4-2), w półfinale musieli natomiast uznać wyższość JKH GKS-u Jastrzębie (1-4). W rywalizacji o brąz nie sprostali także GKS-owi Tychy (0-3).

Nie da się ukryć, że wpływ na rozczarowujący wynik GKS-u Katowice miały chybione decyzje transferowe. Nowy trener będzie miał znacznie więcej czasu i swobody we wprowadzaniu nowej wizji budowy składu. W kuluarach spekuluje się, iż bliski powrotu do stolicy województwa śląskiego jest Jacek Płachta, gdzie pracował już w sezonie 2016/2017. W ubiegłych rozgrywkach był natomiast opiekunem Crocodiles Hamburg, występujących na trzecim poziomie rozgrywkowym w Niemczech.

One thought on “GieKSa bez trenera. Parfionow opuszcza Katowice

  • 30 kwietnia, 2021 o 16:01
    Permalink

    Szkoda bo ten trener zrobił bardzo dużo dla GKSy wyciągnął klub z dołka to profesjonalista. Co do J. Plachty to mam o nim jak najgorsze wspomnienie jako trenera Katowic ale jak widać na układy nie ma rady.

Komentarze są wyłączone.