GieKSa lepsza od Podhala. Wyrównany mecz na zakończenie 2021 roku

GKS Katowice pokonał TAURON Podhale Nowy Targ 3:1 w ramach zaległego meczu 28. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Był to zarazem ostatni ligowy mecz w 2021 roku.

Początek czwartkowego spotkania był bardzo wyrównany. Nowotarżanie w niczym nie ustępowali wyżej notowanemu rywalowi. Dogodnych okazji było, jak na lekarstwo, a oba zespoły grały uważnie w defensywie. Moment dekoncentracji Podhala wykorzystał duet Pasiut-Wronka. Kapitan GieKSy idealnie dograł do skrzydłowego rodem z Nowego Targu, a ten bez zawahania pokonał Pawła Bizuba.

Gospodarzy nie było jednak stać na więcej, a nowotarżanie nie potrafili skorzystać z ich dziecinnych błędów. W drugiej tercji optyczna inicjatywa należała do miejscowych, ale nie potrafili oni znaleźć sposobu na golkipera Podhala. Ten musiał jednak skapitulować w 36. minucie, gdy GieKSa grała w przewadze. Wtedy katowiczanie rozmontowali obronę Podhala, a z najbliższej odległości do siatki trafił Maciej Kruczek.

Kolejnego gola miejscowi dołożyli w trzeciej tercji, gdy uderzenie Aleksandra Jakimienki dobił Jakub Prokurat. Goście jednak chwilę później zdobyli premierową bramkę, bo z najbliższej odległości gumę do siatki wepchnął Kasper Bryniczka. Potem katowiczanie zaczęli popełniać dziecinne błędy i grać niezwykle biernie, a to tylko rozkręciło podopiecznych Andrieja Gusowa. Błyskawicznie kontaktową bramkę mógł zdobyć Jakub Worwa, ale ten nie wykorzystał prezentu od katowickiej defensywy.

W końcówce podwyższyć prowadzenie mogli GieKSiarze, ale ich strzały raz po raz odbijał Paweł Bizub. Goście do końca walczyli o kontaktowego gola, ale ich zapędy powstrzymywał John Murray i katowiczanie zwyciężyli 3:1, dopisując do swojego konta kolejne trzy punkty.

GKS Katowice – TAURON Podhale Nowy Targ 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
1:0 – Patryk Wronka – Grzegorz Pasiut, Kalle Valtola (14:30, 4/4),
2:0 – Maciej Kruczek – Grzegorz Pasiut, Carl Hudson (35:10, 5/4),
3:0 – Jakub Prokurat – Aleksandr Jakimienko (44:44),
3:1 – Kasper Bryniczka – Filip Wielkiewicz, Andriej Czwanczikow (48:56).

GKS Katowice: Murray – Rompkowski, Jakimienko; Fraszko, Pasiut, Wronka – Kruczek, Wajda; Eriksson, Monto, Lehtonen – Hudson, Wanacki; Bepierszcz, Krężołek, Smal – Musioł, Valtola; Michalski, Mularczyk, Prokurat.
Trener: Jacek Płachta.

TAURON Podhale Nowy Targ: Bizub – Tomasik – Mrugała; Bondaruk, Neupauer, Czwanczikow – Volrab, Szurowski; Wielkiewicz, Bryniczka, Kolusz – Sulka, Jelszański; Worwa, Słowakiewicz, Siuty – P. Wsół, Bochnak; Saroka, Kapica, B. Wsół.