zklepy.pl
Image default

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

GKS Tychy rozgląda się za wzmocnieniami. Trójkolorowi zagięli parol na Matiasa Lehtonena, który w latach 2021-23 grał dla GKS-u Katowice, z którym sięgnął po dwa mistrzowskie tytuły. Fin ostatni sezon spędził w Gothiques d’Amiens.

GKS Tychy nie próżnuje na rynku transferowym. Trener Pekka Tirkonen chciałby sprowadzić do zespołu więcej swoich rodaków. W związku z tym na celowniku tyskiego klubu znalazł się Matias Lehtonen. Sylwetki 28-letniego Fina szerzej przedstawiać nie trzeba, wszak ma już na koncie dwa tytuły mistrza Polski, wywalczone z GKS Katowice.

W Tauron Hokej Lidze Lehtonen rozegrał łącznie 96 meczów, w których strzelił 27 bramek i zanotował 45 asyst. Po dwuletniej przygodzie z klubem z Katowic Lehtonen zdecydował się przenieść do Ligue Magnus, czyli ekstraligi francuskiej. Tam dla Gothiques d’Amiens rozegrał 28 meczów, zdobywając zaledwie 2 gole i dokładając do tego 14 asyst.

W kolejnych dniach spodziewać się można kolejnych fińskich nazwisk, pojawiających się w kręgu zainteresowań GKS-u Tychy. Tyszanie chcą bowiem całkiem szybko skompletować zespół na kolejny sezon.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

GKS Tychy szykuje spore zmiany. Będą pożegnania?

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj