GKS Tychy drugim półfinalistą! Zadecydowała druga tercja

GKS Tychy pokonał Marmę Ciarko STS Sanok 3:1 i awansował do półfinału. O losach czwartego i ostatniego spotkania w tej serii zadecydowała druga odsłona, w której padły wszystkie bramki.

Czwarte starcie dla sanoczan było z gatunku tych o “być albo nie być”. Podopieczni Miiki Elomo musieli wygrać, by przedłużyć swoje nadzieje na awans do półfinału. Po pierwszej tercji żadna z drużyn nie była bliżej zwycięstwa, bowiem na tablicy świetlnej było 0:0. Grę kontrolowali tyszanie, ale nie potrafili oni wykreować na tyle groźnych okazji, by wpisać się na listę strzelców.

Ekipa z piwnego miasta wyraźnie przycisnęła w drugiej partii. Podopieczni Andrieja Sidorienki szukali otwierającego gola i udało się to w 23. minucie. Ondrej Šedivý skutecznie dobił krążek po uderzeniu Filipa Komorskiego, z którym poradził sobie Dominik Salama. Kilka minut później było 0:2, gdy po raz kolejny dał znać o sobie “magiczny nadgarstek” Jeana Dupuy. Kanadyjczyk przymierzył w samo okienko i zdjął pajęczynę z siatki.

Gospodarze odpowiedzieli w 33. minucie, wykorzystując grę w przewadze. Wtedy to Sami Tamminen złapał Tomáša Fučíka na przemieszczeniu. Minęło jednak tylko 31 sekund, a GKS znów miał dwubramkowe prowadzenie, gdy August Nilsson strzałem spod niebieskiej pokonał zasłoniętego bramkarza STS-u.

W trzeciej tercji trwała wyrównana walka. Sanoczanie szukali kontaktowej bramki, ale umiejętnie zagrożenie spod własnej bramki oddalali przyjezdni. Miejscowi do końca wierzyli w odwrócenie losów spotkania, ale nie powiodło się to i w półfinale zameldował się tyski GKS.

Marma Ciarko STS Sanok – GKS Tychy 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
0:1 – Ondrej ŠedivýFilip Komorski, August Nilsson (22:43),
0:2 – Jean DupuyAlexandre Boivin, Christian Mroczkowski (26:40),
1:2 – Sami TamminenKalle Valtola, Niko Ahoniemi (32:09, 5/4),
1:3 – August NilssonRoman Szturc (32:40)

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 4:0 dla GKS-u Tychy – awans do półfinału.

STSSalama – KarlssonValtolaAhoniemiTamminenFilipek – ŁysenkoHöglundJ. LorraineE. Lorraine – BiłasHeikkinenMäkeläMiccoli – RąpałaWróbelDulębaMocarskiSienkiewicz.
Trener: Miika Elomo.

GKS: Fučík – PociechaKaskinenŠedivýKomorskiJeziorski – BizackiGościńskiBukowskiStarzyńskiMarzec – YounanNilssonMroczkowskiBoivinDupuy – BaginCiuraGalantSzturcJuhola.
Trener: Andriej Sidorienko.