zklepy.pl
Image default

Gol Ciury nie pomógł. HC Frydek-Mistek odpada z rywalizacji

HC Frydek-Mistek przegrał na wyjeździe z HC Slavią Praga 1:2 i tym samym odpał w play-offach o awans do czeskiej extraligi. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Ciura w pierwszej tercji spotkania.

W 1/8 finału play-off gra się do dwóch zwycięstw, więc klub Polaków musiał dziś zwyciężyć by móc awansować. Zaczęło się dobrze dla “Rysiów”. W 18. minucie Jakub Šlahar zagrał przed bramkę do Bartosza Ciury, a ten niczym rasowy snajper wyczekał bramkarza i podniósł krążek nad nim. 

Druga tercja była bardzo wyrównana, ale bezbramkowa. Ciekawa sytuacja miała miejsce w 38. minucie. Alan Łyszczarczyk ładnym strzałem chciał zaskoczyć golkipera rywali, a krążek z bliskiej odległości dobijał Ondrej Šedivý, ale świetnie w tej sytuacji zachował się Martin Michaljov.

W trzeciej tercji szczęście było po stronie prażan. W 43. minucie krążek spod bandy trafił wprost do Jana Kerna, ten szybko znalazł się w strefie międzybulikowej i zdobył gola po strzale w samo okienko bramki gości. Miejscowi poszli za ciosem i już dwie minuty później objęli prowadzenie. Mikuláš Hovorka oddał strzał z linii niebieskiej, z którym poradził sobie bramkarz gości, ale przy dobitce Daniela Kružíka był już bezradny.

Hokeiści HC Frydka-Mistka zakończyli swój sezon. W całym sezonie najskuteczniejszy z trzech Polaków okazał się być Alan Łyszczarczyk, który w 50 meczach zanotował 47 punktów zdobywając 15 goli i 32 asysty. Dobry sezon zanotował też Filip Komorski. 30-letni napastnik zdobył 20 bramek i dołożył 13 kluczowych podań. Bartosz Ciura z racji swojej pozycji nie zanotował zbyt wielu punktów, ale był pewnym punktem w defensywie. Po 48 meczach zapisał na swoje konto dwa gole i jedną asystę.

HC Slavia Praga – HC Frydek-Mistek 2:1
0:1 – Bartosz Ciura – Jakub Šlahar, Dmitrij Ogurcow (17:04)
1:1 – Jan Kern (42:44) 
2:1 – Daniel Kružík – Mikuláš Hovorka (44:51).

Najnowsze artykuły

Wychowanek Podhala zachwyca! Ma szansę zadebiutować w lidze słowackiej

Jan Stepiczew

Gabriel Wsół zadebiutował w juniorskiej lidze w Szwajcarii, zyskał potężnego agenta

Mikołaj Pachniewski

Jakub Ślusarczyk zagra w Chance Lidze

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj