zklepy.pl
Image default

HC Frydek-Mistek wygrywa po dogrywce. Polacy punktowali

HC Frydek-Mistek pokonał w meczu wyjazdowym AZ Hawierzów 4:3 po dogrywce. Choć drużyna gości wygrywała już trzema bramkami, to gospodarzom udało się odrobić straty. Nasi reprezentanci dobrze się spisali, bowiem Alan Łyszczarczyk zdobył bramkę, a Filip Komorski asystował.

Po pierwszej tercji wydawało się, że gospodarze już nie wrócą do tego meczu. Pierwszą bramkę zdobył Roman Szturc, który wykorzystał niefrasobliwość obrony drużyny z Hawierzowa. Chwilę później było już 2:0. Wszystko za sprawą Alana Łyszczarczyka, który zdobył bramkę po ładnym podaniu Ondreja Šedivý’ego. Drugą asystę przy golu “Łyżki” miał Filip Komorski.

W drugiej tercji, na listę strzelców wpisał się Jakub Šlahař, który z bliskiej odległości pokonał Marka Štipčáka. Następnie powoli do meczu wracali gospodarze. David Chroboček przełamał impas strzelecki swojej drużyny. 

Trzecia odsłona należała do drużyny z Hawierzowa. David Chroboček ponownie wpisał się na listę strzelców po ładnym strzale z nadgarstka i tym samym jego zespół tracił do rywali zaledwie jedną bramkę. W 52. minucie udało im się wyrównać. Jakub Doktor po mocnym strzale, zdjął pajęczynę z bramki Samuela Barosa i tym samym dał swojej drużynie upragniony remis. Ostatnie słowo należało jednak do drużyny gości. Roman Szturc strzałem pod poprzeczkę zakończył ten mecz w dogrywce. 

W dzisiejszym meczu zagrało trzech biało-czerwonych. Bartosz Ciura przebywał na lodzie 12 minut, Alan Łyszczarczyk 15 minut, a Filip Komorski ponad 16 minut. Warto dodać, że popularny “Komora” miał najwyższy procent wygranych wznowień ze wszystkich środkowych.

Dzięki dzisiejszej wygranej, drużyna naszych rodaków plasuje się na 10. pozycji. To miejsce daje im awans do 1/8 fazy play-off. 

AZ Hawierzów – HC Frydek-Mistek 3:4d. (0:2, 1:1, 2:0, 0:1d.)
0:1 – Roman Szturc – Jonáš Peterek, Rostislav Martynek (14:19),
0:2 – Alan Łyszczarczyk – Ondrej Šedivý, Filip Komorski (15:29),
0:3 – Jakub Šlahař – David Bartoš, Vladimír Svačina (23:51)
1:3 – David Chroboček – Patrik Kadeřávek, Jan Maruna (30:57, 4/5),
2:3 – David Chroboček – Jakub Doktor, Adam Křemen (48:01),
3:3 – Jakub Doktor – Jan Hudeček, David Chroboček (51:00),
3:4 – Roman Szturc – Mikuláš Zbořil, Ondrej Šedivý (60:47).

Najnowsze artykuły

Wychowanek Podhala zachwyca! Ma szansę zadebiutować w lidze słowackiej

Jan Stepiczew

Gabriel Wsół zadebiutował w juniorskiej lidze w Szwajcarii, zyskał potężnego agenta

Mikołaj Pachniewski

Jakub Ślusarczyk zagra w Chance Lidze

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj