zklepy.pl
Image default

Ignatowicz na dłużej z „Pasami”. Roczny kontrakt rosyjskiego defensora

Maksim Ignatowicz, który w trakcie minionych rozgrywek związał się z Comarch Cracovią, parafował dziś nowy kontrakt. Oznacza to tym samym, iż w przyszłym sezonie w barwach „Pasów” będziemy oglądali co najmniej czterech Rosjan.

30-letni obrońca rozpoczynał zeszłą kampanię na poziomie KHL, gdzie występował dla Amura Chabarowsk. W tym czasie zdążył wystąpić w 21 spotkaniach, w których zanotował 4 asysty, po czym wraz z końcem stycznia przeniósł się do Krakowa.

Ignatowicz wystąpił w 5 meczach sezonu zasadniczego, gdzie przysłużył się 2 asystami. Był za to ważną postacią „Pasów” w fazie play-off. Zameldował się tam w 17 grach, zdobywając 1 bramkę oraz 5 asyst. Comarch Cracovia zaszła aż do finału, gdzie musiała uznać wyższość JKH GKS-u Jastrzębie. Hokeista rodem z Nowosybirska udowodnił, że potrafi zrobić użytek ze swoich słusznych warunków fizycznych, wszak przy 193 centymetrach wzrostu waży 95 kilogramów.

W przyszłym sezonie w ekipie z Małopolski ujrzymy co najmniej czterech Rosjan. Oprócz Ignatowicza, będą to: Dienis Pieriewozczikow, Artiom WorosziłoIwan Jacenko. W ostatnim sparingu z STS-em Sanok udział wzięli także zawodnicy, którym trener Rudolf Roháček zamierza przyjrzeć się w ramach okresu testowego. Są to:  Jonah Henderson, Devin Panzeca, Szymon Dobosz, Kryštof Hrala i Srdjan Subotić.

fot. cracovia-hokej.pl

Najnowsze artykuły

KH Energa Toruń bez prezesa! Bogdan Rozwadowski odwołany

Mikołaj Pachniewski

KH Energa Toruń zmieni prezesa? Bogdan Rozwadowski bez absolutorium

Mikołaj Pachniewski

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj