zklepy.pl
Image default

Igor Smal nowym zawodnikiem GKS-u Katowice

Igor Smal to najnowszy nabytek katowickiej GieKSy. 20-letni napastnik reprezentował w zeszłym sezonie barwy Zagłębia Sosnowiec.

Wychowanek Stoczniowca Gdańsk podpisał roczny kontrakt. W zeszłym sezonie zdobywał bramki dla Zagłębia Sosnowiec, gdzie wystąpił w 36 spotkaniach, notując 10 punktów (4 gole i 6 asyst). Wcześniej z kolei reprezentował barwy PKH Gdańsk. Spore nadzieje z najnowszym nabytkiem wiąże Roch Bogłowski, dyrektor sekcji hokeja na lodzie GKS-u Katowice.

Nieustannie szukamy młodych zawodników, którzy prezentują odpowiedni poziom aby reprezentować GKS Katowice w PHL. W naszej ocenie Smal ma duże szanse, aby wywalczyć stałe miejsce składzie. Posiada dobre warunki fizyczne, przegląd gry oraz jest bardzo ambitny. Takich cech poszukujemy w doborze zawodników. Liczymy na to, że Igor z sezonu na sezon będzie robił postępy.

Również i sam zawodnik nie ukrywał, że w głównej mierze zależało mu na możliwości dalszego podnoszenia umiejętności.

Chciałem zrobić krok w przód i nadal się rozwijać. Uznałem, że GKS Katowice jest dla mnie odpowiednim miejscem. W zespole jest bardzo dużo hokeistów, od których mogę się wiele nauczyć i dzięki którym mogę podnieść swoje umiejętności. Skupiam się na tym, by pokazać się drużynie z jak najlepszej strony i w ten sposób notować regularne występy. Nie ukrywam, że moim celem jest gra w pierwszej piątce.

To już ósmy transfer przeprowadzony przez GKS Katowice. Co więcej, ekipa z Satelity pozyskała aż siedmiu Polaków. Oprócz Smala, są to: Jakub WanackiMateusz BepierszczDawid MusiołJohn MurrayPatryk Wronka i Mateusz Rompkowski. „Rodzynkiem” pośród cudzoziemców jest Carl Hudson, który miniony sezon spędził na zapleczu DEL.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj