zklepy.pl
Image default

Igor Smal nowym zawodnikiem GKS-u Katowice

Igor Smal to najnowszy nabytek katowickiej GieKSy. 20-letni napastnik reprezentował w zeszłym sezonie barwy Zagłębia Sosnowiec.

Wychowanek Stoczniowca Gdańsk podpisał roczny kontrakt. W zeszłym sezonie zdobywał bramki dla Zagłębia Sosnowiec, gdzie wystąpił w 36 spotkaniach, notując 10 punktów (4 gole i 6 asyst). Wcześniej z kolei reprezentował barwy PKH Gdańsk. Spore nadzieje z najnowszym nabytkiem wiąże Roch Bogłowski, dyrektor sekcji hokeja na lodzie GKS-u Katowice.

Nieustannie szukamy młodych zawodników, którzy prezentują odpowiedni poziom aby reprezentować GKS Katowice w PHL. W naszej ocenie Smal ma duże szanse, aby wywalczyć stałe miejsce składzie. Posiada dobre warunki fizyczne, przegląd gry oraz jest bardzo ambitny. Takich cech poszukujemy w doborze zawodników. Liczymy na to, że Igor z sezonu na sezon będzie robił postępy.

Również i sam zawodnik nie ukrywał, że w głównej mierze zależało mu na możliwości dalszego podnoszenia umiejętności.

Chciałem zrobić krok w przód i nadal się rozwijać. Uznałem, że GKS Katowice jest dla mnie odpowiednim miejscem. W zespole jest bardzo dużo hokeistów, od których mogę się wiele nauczyć i dzięki którym mogę podnieść swoje umiejętności. Skupiam się na tym, by pokazać się drużynie z jak najlepszej strony i w ten sposób notować regularne występy. Nie ukrywam, że moim celem jest gra w pierwszej piątce.

To już ósmy transfer przeprowadzony przez GKS Katowice. Co więcej, ekipa z Satelity pozyskała aż siedmiu Polaków. Oprócz Smala, są to: Jakub WanackiMateusz BepierszczDawid MusiołJohn MurrayPatryk Wronka i Mateusz Rompkowski. „Rodzynkiem” pośród cudzoziemców jest Carl Hudson, który miniony sezon spędził na zapleczu DEL.

Najnowsze artykuły

Jeziorski: Robimy z bramkarzy rywali bohaterów

Mateusz Pawlik

Liga pod lupą: Po dwóch tygodniach rozgrywek

admin

Jest przełom. Będzie remont na krakowskim lodowisku

Mikołaj Pachniewski

Zostaw komentarz