Znajdziesz nas też tutaj:
fot. nhl.com

NHL

Ikona Anaheim Ducks ogłosiła zakończenie kariery. 17 lat występów dla „Kaczorów” [WIDEO]

Ryan Getzlaf zagłosił, iż wraz z zakończeniem trwającego sezonu NHL przejdzie na sportową emeryturę. Ostatni mecz punktowego lidera tej organizacji przypadnie na starcie z St. Louis Blues, jakie będzie miało miejsce 24 kwietnia.

Przygoda Ryana Getzlafa z „Kaczorami” rozpoczęła się w 2003 roku, kiedy to został wybrany z 19. numerem w drafcie przez ekipę funkcjonującą wówczas pod szyldem Mighty Ducks of Anaheim. Od tamtej pory zdążył zapisać na swym koncie kilka wyczynów; wyjątkowych nawet w skali całej ligi. Dość powiedzieć, że 1 013 zdobytych punktów (282 gole, 731 asysty) plasuje go na pozycji lidera historycznej klasyfikacji kanadyjskiej Anaheim Ducks. 36-latek przewodzi również tej stawce, uwzględniając wyłącznie mecze play-offowe. W meczach o Puchar Stanleya zyskał 120 „oczek” (37 goli, 83 asysty), do czego potrzebował 125 spotkań.

W ponad stuletniej historii ligi (licząc Getzlafa) występowała zaledwie jedenastu zawodników, którzy przewodzili swej ekipie jako kapitanowie przez ponad dziesięć lat i w tym czasie zdobyli ponad tysiąc punktów. Zaledwie trzynastu graczy może z kolei pochwalić się dwoma złotymi medalami olimpijskimi i triumfem w Pucharze Stanleya. Idąc dalej, raptem 46 zawodników zainkasowało ponad tysiąc punktów z jedną drużyną. „Getz” znajduje się również w czołowej setce ligowej klasyfikacji kanadyjskiej (88. miejsce) oraz najlepszej setce asystentów (51. miejsce).

Hokeista rodem z kanadyjskiej Reginy może pochwalić się także licznymi sukcesami reprezentacyjnymi, po które sięgał również w narodowych barwach. Obok wspomnianych wyżej złotych medali Zimowych Igrzysk Olimpijskich (wywalczonych w 2010 roku w Vancouver oraz w 2014 roku w Soczi). Z seniorską drużyną narodową sięgnął również po triumf w Pucharze Świata (2016). Na jego szyi zawisnęły także złote i srebrne krążki pieczętujące jego sukcesy z reprezentacją juniorską.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


betclic

Ostatnie artykuły