Znajdziesz nas też tutaj:
sportazinas.com

Transfery

Jansonsów dwóch. Następny łotewski nabytek JKH

Łotewskie grono hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie powiększyło się o kolejnego gracza. Dziś umową z brązowymi medalistami Polskiej Hokej Ligi związał się Eduards Hugo Jansons.

Eduards Hugo Jansons w minionym sezonie przeżył istną odyseję, reprezentując barwy trzech klubów. Kampanię 2021/2022 rozpoczynał jako zawodnik rosyjskiego Dizela Penza, by w trakcie rozgrywek przenieść się do czeskiego AZ-etu Hawierzów. Tam rozegrał jednak raptem 9 spotkań, a następnie powędrował do słowackich Vlci Żylina. „Wilki” walczyły o awans do Tipos Extraligi, jednak MHk 32 Liptowski Mikułasz skutecznie wybronił się przed spadkiem w barażach.

24-latek zdążył zebrać już reprezentacyjne doświadczenie. Dane mu było także zadebiutować w barwach Dinama Riga na poziomie KHL. Występował również w Kazachstanie, kiedy Saryarka Karaganda rywalizowała jeszcze w WHL.

Jansons to już czwarty nabytek jastrzębian znad Dźwiny. Wcześniej kontrakty z ekipą z Jastora parafowali Gvido Jansons, Antons Siņegubovs oraz Raivo Freidenfelds.

Zestawienie transferów 2022/2023.


betclic

Ostatnie artykuły