zklepy.pl
Image default

Jason Spezza zakończył karierę

Jason Spezza – 38-letni weteran NHL – ogłosił swoją decyzję o zakończeniu kariery. Ostatnim klubem Kanadyjczyka byli Toronto Maple Leafs.

Jason Spezza to draftowa „dwójka” z 2001 roku. Jedynymi aktywnymi zawodnikami z tamtej klasy draftowej pozostają zatem dwaj bramkarze: Mike Smith (walczący o Puchar Stanleya z Edmonton Oilers) oraz Craig Anderson (ostatni sezon spędzony między słupkami Buffalo Sabres).

Spezza debiutował w NHL w sezonie 2002/2003, pozostając zawodnikiem Ottawa Senators przez kolejne 12 lat. Następnie przez pięć lat występował dla Dallas Stars, by ostatnie trzy sezony spędzić w szeregach Toronto Maple Leafs. Łącznie jego dorobek zamknął się na 1 248 meczach w NHL, w których zdobył 995 punktów (363 gole, 632 asysty).

Hokeista rodem z Mississaugi nie sięgnął nigdy po Puchar Stanleya, lecz świętował triumfy z reprezentacją Kanady. W 2015 roku na jego szyi zawisło złoto Mistrzostw Świata, a także dwa srebrne medale (2008, 2009). Dwukrotnie wystąpił także w meczach gwiazd NHL (2008, 2012).

38-letni weteran nie żegna się jednak definitywnie z hokejem, ani z organizacją Maple Leafs. Pozostanie on w strukturach ekipy z Toronto, będąc asystentem menedżera generalnego Kyle’a Dubasa.

Najnowsze artykuły

NHL: Pittsburgh pewnie wygrywa. “Capitals” bezradne u siebie

Jan Stepiczew

NHL: Grad bramek w Vancouver. Wysoka porażka Edmonton

Jan Stepiczew

Wystartował sezon w NHL. Niespodzianka w Pittsburghu, “Jastrzębie” wygrywają

Jan Stepiczew

Skomentuj